Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie powstaje nowy chodnik

Dodano: 18.08.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ulica Iwonicka to kolejne miejsce na mapie Rzeszowa, w którym powstaje właśnie nowy chodnik. Inwestycja realizowana jest w ramach tzw. „kontraktu osiedlowego”, który prezydent Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla.

Od strony bloków spółdzielni mieszkaniowej Projektant, wzdłuż ulicy Iwonickiej prowadzi ciąg pieszo-rowerowy. Po drugiej stronie ulicy szybko powstają jednak kolejne inwestycje mieszkaniowe, a na wysokości ulicy Solińskiej miasto wybudowało żłobek i przedszkole. Nowy chodnik pozwoli do nich bezpiecznie dotrzeć rodzicom i ich pociechom.

- Skorzystają także mieszkańcy nowych budynków, które są tutaj wciąż budowane. Chodnik będzie miał około 200 metrów długości. Zaczyna się na wysokości przystanku autobusowego przy ulicy Korczyńskiej i prowadzi w rejon ulicy Solińskiej – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.
Reklama
Inwestycja przy ul. Iwonickiej składa się z dwóch etapów. Poza wspomnianym, nowym chodnikiem to także modernizacja drugiego odcinka, prowadzącego do przedszkola od ulicy Pańskiej. Całość będzie kosztować 262 tysiące złotych. Tegorocznych inwestycji w infrastrukturę pieszą w Rzeszowie jest więcej. To jeszcze m.in. chodniki przy ul. Wieniawskiego (od Św. Rocha do Sulikowskiego), Langiewicza (od przychodni MRUK MED do ul. Miedzianej), Karpińskiego oraz łącznik ulic Architektów i Boya Żeleńskiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Marszałek Józef Piłsudski przybył na plac Wolności [VIDEO]

RZESZÓW. Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego stanął w Rzeszowie na placu Wolności.

Rzeszów

Podpisano umowę na dostarczenie pociągów dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Sprzęt za ok. 200 mln zł będzie obsługiwał Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną.

Rzeszów

Tesco w Rzeszowie do likwidacji. Nieoficjalnie wiadomo, że działać będzie do 30 października

RZESZÓW. W Solidarności nie wiedzą komu te tereny zostały sprzedane, o ile w ogóle zostały sprzedane. 

Rzeszów

Jaka przyszłość czeka linie nr 57? Mieszkańcy Łańcuta pomogą w podjęciu decyzji

RZESZÓW. Władze Rzeszowa zdążyły już przedstawić nową ofertę. 

Rzeszów

Dzień otwarty Podkarpackiego Oddziału NFZ w Rzeszowie

RZESZÓW. Porad udzielać będzie personel Klinicznego Szpitala Nr 1 im Chopina.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc startuje w wyborach do Sejmu. Będą w Rzeszowie przedterminowe wybory?

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc został „jedynka” Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

Rzeszów

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

RZESZÓW. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Rzeszów

Święto Policji na placu Farnym. Rozdano medale, odznaczenia, awanse oraz przekazano sztandar

RZESZÓW. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała swój sztandar, który przekazało Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Reklama