Rzeszów - Sobota, 15.08.2026
Reklama

Przy ul. Skrajnej powstaje nowych chodnik

Dodano: 14.08.2026 r. / Redakcja

Przy ul. Skrajnej powstaje nowych chodnik, fot. UM Rzeszowa
Przy ul. Skrajnej powstaje nowych chodnik, fot. UM Rzeszowa

RZESZÓW. Na ul. Skrajnej na rzeszowskim osiedlu Staromieście trwa budowa chodnika, o który zabiegali mieszkańcy. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo pieszych oraz uporządkować infrastrukturę w tej części miasta.

Prace rozpoczęły się w lipcu. W pierwszym etapie wykonawca przygotował teren, m.in. frezując fragmenty starej nawierzchni jezdni i demontując ogrodzenie przy boiskach sportowych.

Do tej pory wykonano główny ciąg kanalizacji deszczowej wraz ze studniami rewizyjnymi, przebudowano napowietrzne sieci energetyczne oraz postawiono nowe ogrodzenie boisk. Kolejnym etapem będą roboty ziemne pod chodnik, miejsca parkingowe i jezdnię.

W ramach inwestycji powstanie 322-metrowy chodnik po lewej stronie ul. Skrajnej, na odcinku od ul. Borowej do ul. Krogulskiego. Zakres prac obejmuje również budowę parkingu, nowego oświetlenia ulicznego oraz przebudowę i rozbudowę infrastruktury technicznej.

Zakończenie inwestycji planowane jest na przyszły rok. Wartość zadania wynosi 833 893,35 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich

RZESZÓW. Radni proponują m.in. zintegrowanie jej z kartą miejską oraz całorocznego funkcjonowania.

Rzeszów

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat

RZESZÓW. Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Początek rekrutacji na Uniwersytet Rzeszowski już 13 maja. Przygotowano ponad 9 tys. miejsc

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przygotował 6131 miejsc na studiach stacjonarnych i 3190 na studiach niestacjonarnych.

Rzeszów

Jedna z rzeszowskich szkół podpisała umowę z Elektrociepłownią PGE przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. ZSEo jako jedyna szkoła w Rzeszowie kształci w zawodzie technik energetyk oraz technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej.

Rzeszów

Żywa legenda Asseco Resovii Rzeszów kończy karierę

RZESZÓW. Łukasz Perłowski, żywa legenda zespołu Asseco Resovii Rzeszów zakończył sportową karierę.

Rzeszów

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Rzeszów

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie tłumaczy, że uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi.

Reklama