Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej

Dodano: 15.11.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW, PODKARPACIE. W województwie podkarpackim systematycznie przybywa ścieżek rowerowych. W 2018 roku ich łączna długość była już kilkakrotnie większa niż np. w 2011 roku. Najwięcej ścieżek jest w Rzeszowie.

W 2018 roku długość ścieżek rowerowych na Podkarpaciu wynosiła 615,9 km. Na 100 km2 powierzchni województwa podkarpackiego przypadało 3,45 km ścieżek rowerowych.

Wśród miast dominował Rzeszów, w którym długość ścieżek rowerowych w 2018 roku osiągnęła 156,2 km. Biorąc pod uwagę ścieżki rowerowe w powiatach ziemskich, największą długość miały te w powiecie stalowowolskim – 91,1 km.

Na Podkarpaciu ciągle wzrasta długość ścieżek rowerowych. Dla przykładu w 2011 roku ich łączna długość to 186,5 km, w 2015 roku – 577,2 km, a w 2017 roku – 591,1 km.

W Rzeszowie, w 2018 roku, na 100 km2  powierzchni przypadało 129,7 km ścieżek rowerowych. Był to najwyższy wskaźnik zagęszczenia ścieżkami rowerowymi ze wszystkich miast wojewódzkich.

Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych w 2018 roku, znalazło się na 10. miejscu wśród województw. W 2018 zanotowano wzrost długości ścieżek rowerowych na poziomie 4,2%.
 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatny Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się aż w dziewięciu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza drugi etap programu małej retencji

RZESZÓW. 1 marca rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dotacje na inwestycje związane z tzw. małą retencją.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Wjechała samochodem do rowu, ranna trafiła do szpitala

RZESZÓW. Samochodem podróżował jeszcze 10-letni pasażer. Chłopiec nie odniósł obrażeń.

Rzeszów

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

RZESZÓW. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowości w rzeszowskiej Plazie

​RZESZÓW. Nowoczesny salon optyczny i nowa pracownia florystyczna to nowi najemcy w CH Plaza. Centrum przedłużyło również umowę z drogerią Sephora na kolejne trzy lata.

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Reklama