Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW, PODKARPACIE. W województwie podkarpackim systematycznie przybywa ścieżek rowerowych. W 2018 roku ich łączna długość była już kilkakrotnie większa niż np. w 2011 roku. Najwięcej ścieżek jest w Rzeszowie.

W 2018 roku długość ścieżek rowerowych na Podkarpaciu wynosiła 615,9 km. Na 100 km2 powierzchni województwa podkarpackiego przypadało 3,45 km ścieżek rowerowych.

Wśród miast dominował Rzeszów, w którym długość ścieżek rowerowych w 2018 roku osiągnęła 156,2 km. Biorąc pod uwagę ścieżki rowerowe w powiatach ziemskich, największą długość miały te w powiecie stalowowolskim – 91,1 km.

Na Podkarpaciu ciągle wzrasta długość ścieżek rowerowych. Dla przykładu w 2011 roku ich łączna długość to 186,5 km, w 2015 roku – 577,2 km, a w 2017 roku – 591,1 km.

W Rzeszowie, w 2018 roku, na 100 km2  powierzchni przypadało 129,7 km ścieżek rowerowych. Był to najwyższy wskaźnik zagęszczenia ścieżkami rowerowymi ze wszystkich miast wojewódzkich.

Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych w 2018 roku, znalazło się na 10. miejscu wśród województw. W 2018 zanotowano wzrost długości ścieżek rowerowych na poziomie 4,2%.
 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MZBM Rzeszów włącza się w akcję "Wspólnie przeciwko oszustom"

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i Komendę Miejską Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. 

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Rzeszów

Droga rowerowa połączy Rzeszów z Łańcutem

RZESZÓW. Rzeszów we współpracy z sąsiednimi gminami planuje wybudować drogę rowerową, która połączy miasto z Łańcutem. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut.

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Reklama