Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Rada Miasta Rzeszowa ma dwie nowe radne

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 stycznia integralną częścią Rzeszowa stały się dwa sołectwa: Miłocin i Matysówka. W związku z tym w radzie miasto pojawiły się dwie nowe radne.

Nowymi członkiniami Rady Miasta Rzeszowa zostały Danuta Szyszka i Krystyna Stachowska. Obie panie choć w wyborach startowały z list Prawa i Sprawiedliwości, w rzeszowskiej Radzie reprezentować będą klub Rozwój Rzeszowa.

„Od wielu lat byłam inicjatorem grupy starającej się o przyłączenie naszej miejscowości Matysówka do Rzeszowa, w związku z czym zależy nam na tym, żeby nasze osiedle rozwijało się” – wyjaśniała Krystyna Stachowska.

Już dziś wiemy o jakie inwestycje radna reprezentująca Matysówkę będzie zabiegać, mowa o rozbudowie szkoły, dróg oraz budowie chodników, a w dalszej perspektywie mały ośrodek zdrowia.

„Główna droga przebiegająca przez naszą miejscowość jest w opłakanym stanie. Nie mamy w ogóle chodników, to jest nasza pierwsza główna bolączka.. Druga inwestycja, na której nam mega zależy to nasza szkoła, które jest już szkołą bardzo mało. Nie ma w niej warunków do tego, żeby uczęszczały do niej wszystkie dzieci z naszej dzielnicy. Marzy nam się też mały ośrodek zdrowia” – dodaje Stachowska.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy linii nr "8"

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 9 października 2020 r. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy linii nr „8” obowiązujący w dzień powszedni.  

Rzeszów

Na „Dworzysko” zajechały kampery

Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” poszerza swoją ofertę

Rzeszów

Policjanci z komisariatu na Baranówce uratowali życie krwawiącemu mężczyźnie

RZESZÓW. Dwóch policjantów z komisariatu na os. Baranówka, pomogło 27-latkowi, który najprawdopodobniej chciał targnąć się na swoje życie.

Rzeszów

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zakończył zbiórkę żywności

RZESZÓW. Puste magazyny Caritas zostały uzupełnione. Zebrane produkty trafią do potrzebujących na terenie Diecezji Rzeszowskiej.  

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął nowy rok akademicki

RZESZÓW. 1 października, przy zachowaniu reżimu sanitarnego zainaugurowano nowy rok akademicki w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty Rzeszów w "żółtej strefie". Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców

RZESZÓW. Od soboty, 3 października 2020 r., Rzeszów znajdzie się w tzw. “żółtej strefie”. Prezydent Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

KS Korona Rzeszów otrzymał wsparcie od rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. We wrześniu podpisana został umowa sponsoringowa pomiędzy rzeszowska elektrociepłownią a Klubem Sportowym Korona Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Reklama