Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Radni PiS przeciwko uchwale mówiącej o zamianie działek na Nowym Mieście

Dodano: 25.02.2019 r.

fot. Zdjęcie użytkownika serwisu FOTO: Emilia Pająk
fot. Zdjęcie użytkownika serwisu FOTO: Emilia Pająk
RZESZÓW. Na sesji Rady Miasta pojawi się projekt uchwały mówiący o zamianie działek na os. Nowe Miasto. Zgodnie z zapisami w księgach wieczystych, właścicielem terenów jest osoba związana ze spółką N.G. Development.

Na najbliższej sesji Rady Miasta, jeden z projektów uchwał mówi o zamianie działek miasta z  działkami osoby prywatnej. Miasto posiada tereny, które znajdują się za Lidlem na ul. Podwisłocze, natomiast osoba prywatna posiada tereny bliżej Mostu Zamkowego. Mowa o działkach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Wisłoka.

Podczas poniedziałkowego briefingu prasowego głos w sprawie projektu uchwały zabrali radni Prawa i Sprawiedliwości: „Obawiamy się, że zamiana może być z przeznaczeniem na cele budowlane, ci spowodowałoby, że realizacja parku mogła by być zagrożona” – wyjaśniał Marcin Fijołek, szef klubu PiS.

O jaki park chodzi? W zasadzie o propozycje na realizację inwestycji na tych terenach. Pomysł na zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka został zatwierdzony uchwałą z dnia 28 sierpnia 2018 roku, aby uniknąć przypadkowości w zagospodarowaniu przestrzenią wzdłuż zachodniej strony ul. Podwisłocze.
Reklama
„Pozostały pas terenu pomiędzy nową zabudową przy ul Podwisłocze a brzegiem rzeki Wisłok powinien by…c zagospodarowany jako teren zieleni publicznej urządzonej. W jego skład powinien wchodzić nadbrzeżny pasaż spacerowy oraz infrastruktura rekreacyjna i zieleń parkowa pomiędzy pasażem a nową zabudową” – czytamy w projekcie uchwały z ubiegłego roku.

Po poszukiwaniach właściciela działki w księgach wieczystych, okazuje się że należą one do osoby związanej ze spółką N.G. Development. Wiemy również, że radni Prawa i Sprawiedliwości będą chcieli zdjąć projekt uchwały z jutrzejszych obrad.

„Będziemy za tym, żeby punktu nie wprowadzać do porządku obrad. Uważamy, że powinien on zostać bardziej dogłębnie przedyskutowany. Powinno o to również być zapytani mieszkańcy. Z taką uchwałą powinniśmy poczekać do czasu, aż miasto przygotuje plan zagospodarowania tego terenu” – dodaje Fijołek.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ul. Staroniwska będzie poszerzona

RZESZÓW. Ulica Staroniwska będzie wyremontowana w całości.

Rzeszów

Ile zapłacą klienci targowiska przy ul. Dworaka za korzystanie z miejsc parkingowych?

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczy nowo powstałych miejsc przy placu targowym.

Rzeszów

Radni PiS wnioskują o rozbudowę sześciu skrzyżowań

RZESZÓW. "To krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście”.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla policjantów z Trzebowniska

TRZEBOWNISKO. Radiowozy w codziennej służbie wykorzystywać będą dzielnicowi.

Rzeszów

Będzie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW.  Na budowę prawoskrętu Ratusz planuje przeznaczyć 674 tys. zł.

Rzeszów

23 stycznia bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W związku z wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie komunikacja miejska będzie darmowa. 

Rzeszów

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie

RZESZÓW. Zaleca się ograniczenie spędzania czasu na powietrzu.

Rzeszów

Seniorzy postulują o zmianę rozkładu jazdy linii nr 48. Chodzi o dojazd do cmentarza Wilkowyja

RZESZÓW. Interpelacje w tej sprawie wystosował radny Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama