Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Radni zdecydowali: Będzie "Park Niezapominajki"

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Teren zielony na osiedlu im. Franciszka Kotuli, w rejonie hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”.  

Na wniosek Rady Osiedla Kotuli, teren zielony zlokalizowany pomiędzy ulicami Wiktora i Wyspiańskiego, nieopodal centrum handlowego i hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”. Radni jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu uchwały.

Pomysł na nazwę tego terenu związany jest z jego historią przed zagospodarowaniem, kiedy to rosły na nim niezapominajki i kaczeńce.

„Nazwa „Park Niezapominajki” ma swoje historyczne uzasadnienie, gdyż w latach poprzedzających jego zagospodarowanie na tym terenie znajdowała się łąka z ciekiem wodnym, przy którym rosły kwiaty typowe dla polskich łąk i torfowisk: niezapominajki, kaczeńce.” - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

„Park Niezapominajki” ma również pełnić funkcję edukacyjną i proekologiczną. Jego nazwa „ma być zachętą dla dzieci i młodzieży z pobliskich szkół i przedszkoli, do zainteresowania ich ekologią”. Dzieci mogłyby w nim sadzić niezapominajki oraz spotykać się z okazji Święta Polskiej Niezapominajki, obchodzonego 15 maja.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie protest przeciwko budowie wieżowca przy ul. Podwisłocze. Organizatorem jest rada osiedla

RZESZÓW. Protest przeciwko rozpoczęciu inwestycji odbędzie się 1 lutego br. 

Rzeszów

Mieszkańcy przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową

RZESZÓW. Aktualnie pod petycją podpisało się 295 osób.

Rzeszów

Zmarł były wiceprezydent Rzeszowa. Miał 69 lat

RZESZÓW. Ratusz o śmierci Franciszka Kosiorowskiego, byłego wiceprezydenta Rzeszowa, został poinformowany w niedziele.

Rzeszów

Porażka Resovii w 17. kolejce PlusLigi

RZESZÓW. Sety: 20:25, 20:25, 13:25

Rzeszów

Ruszył przetarg na modernizację ul. Grunwaldzkiej

RZESZÓW. Miasto poszukuje wykonawcy, który zajmie się przebudową ul. Grunwaldzkiej.

Rzeszów

Akcja CBŚP na ul. Grottgera dotyczyła likwidacji sieci agencji towarzyskich

RZESZÓW, POLSKA. Zatrzymano osoby podejrzane o czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich.

Rzeszów

Grzegorz Gilewicz nie będzie już dyrektorem Elektrociepłowni w Rzeszowie

RZESZÓW. Grzegorza Gilewicza na stanowisku zastąpi Paweł Majewski.

Reklama