Rzeszów - Poniedziałek, 29.06.2026
Reklama

Regionalne Centrum Komunikacji w Rzeszowie otwarte. Pomoże osobom z niepełnosprawnościami

Dodano: 23.06.2026 r. / Redakcja

Otwarcie Regionalnego Centrum Komunikacji w Rzeszowie - fot. Paweł Podgórski / Biuro Prasowe UMWP
Otwarcie Regionalnego Centrum Komunikacji w Rzeszowie - fot. Paweł Podgórski / Biuro Prasowe UMWP

RZESZÓW. Mieszkańcy Podkarpacia zyskali nowe narzędzie w walce z wykluczeniem informacyjnym. W Rzeszowie otwarto Regionalne Centrum Komunikacji, które ma zapewnić osobom z niepełnosprawnościami równy dostęp do usług publicznych i społecznych.

Placówka jest częścią ogólnopolskiej sieci szesnastu centrów, które od połowy kwietnia 2026 roku działają w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Lublinie. Rzeszowski punkt oferuje bezpłatne wsparcie tłumaczy i specjalistów oraz rozwiązania zdalne, dzięki którym pomoc jest dostępna z każdego miejsca w kraju. Z usług RCK mogą korzystać osoby głuche, głuchoniewidome, niewidome oraz z niepełnosprawnością intelektualną.

Projekt powstał dzięki współpracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Polskiego Związku Głuchych oraz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS).

Centrum w Rzeszowie jest już czynne dla interesantów i oferuje pomoc w codziennych sprawach — od wizyty u lekarza, przez załatwianie formalności urzędowych, po umówienie wizyty u fryzjera.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu. Podpisano umowę

RZESZÓW. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. 

Rzeszów

Startują XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

RZESZÓW. W dniach 9 – 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina odbędą się XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.

Rzeszów

Nowa inwestycja drogowa w Rzeszowie. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej.

Rzeszów

Remont i rozbudowa cmentarzy w Rzeszowie. Więcej nowych alejek i miejsc na pochówek

RZESZÓW. Trwają prace remontowe i inwestycyjne na rzeszowskich cmentarzach. Powstają nowe kwatery i alejki, a stare są remontowane. Miasto rezerwuje także grunty pod rozbudowę nekropolii.

Rzeszów

Aquapark z basenami zewnętrznymi i dużym saunarium. Miasto szuka projektanta

RZESZÓW. W środę ogłoszono kolejny ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie. Rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt inwestycji.

Rzeszów

Awaria biletomatów w Rzeszowie. Nie kupisz biletu okresowego [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego usunął awarię, która uniemożliwiała zakup biletu okresowego.

Rzeszów

Otwarcie nowego sklepu Kaufland w Rzeszowie coraz bliżej

RZESZÓW. Trwają ostatnie prace na budowie marketu Kaufland przy al. Rejtana. 

Rzeszów

Wystawa i aukcja kocich obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Felineus

RZESZÓW. Piękne dzieła sztuki, wegański poczęstunek i pomoc bezdomnym kociakom – już 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków".

Reklama