Rzeszów - Piątek, 30.01.2026
Reklama

Rekordowy sierpień na lotnisku w Jasionce. Ponad 155 tys. pasażerów

Dodano: 12.09.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / SI
fot. Archiwum RESinet.pl / SI

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zakończył kolejny miesiąc z rekordem. W sierpniu obsłużono ponad 155 tysięcy pasażerów. To wzrost o ponad 12 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Od początku 2025 z podrzeszowskiego lotniska skorzystało 887 tysięcy podróżnych.

- Wakacje dobiegły końca, ale sezon letni w branży lotniczej wciąż trwa, dlatego nie czas jeszcze na finalne podsumowania. Już teraz jednak mogę powiedzieć, że to najlepszy sezon w historii podkarpackiego lotniska. Ogromnie cieszy nas rosnąca liczba pasażerów, którzy kolejny raz sprawili nam sporo radości. Ten rekord to też zobowiązanie, by nadal rozwijać port i niezmiennie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom podróżnych - mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Największy wpływ na sierpniowe statystyki w ruchu miały loty czarterowe. Skorzystało z nich blisko 70 tysięcy pasażerów. Wśród kierunków, które cieszyły się największym zainteresowaniem są: Turcja, Egipt oraz Grecja. W przypadku połączeń regularnych tradycyjnie największą popularnością cieszyły się rejsy do Warszawy, Londynu, Monachium i Mediolanu.

W obecnej siatce połączeń, podrzeszowskie lotnisko oferuje 31 tras do 16 krajów. W październiku uruchomione zostaną bezpośrednie loty do szkockiego Edynburga.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Derby Rzeszowa o I ligę!

RZESZÓW. Po wtorkowych finałach baraży o I ligę piłkarską wiemy, że Rzeszów będzie miał swojego reprezentanta na zapleczu Ekstraklasy. Otwartym pozostaje pytanie: czy będzie to Stal Rzeszów czy Resovia?

Rzeszów

Prawie 1000 pytań wykonawców odnoście wykonania RCK

RZESZÓW. Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, które ma kosztować ponad 90 mln zł, ruszył w czerwcu br. 

Rzeszów

Okradł drogerie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Mężczyzna w lipcu okradł dwie drogerie. Jeden ze sklepów okradł dwukrotnie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska utworzyła specjalną grupę na Facebooku dla kandydatów na studia

RZESZÓW. 1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. 

Rzeszów

Prawoskręt na ul. Słowackiego po raz... trzeci

RZESZÓW. To już trzecie podejście władz miasta do przetargu na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w kierunku ul. Szopena. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Rzeszów

Kamienica przy al. Piłsudskiego w posiadaniu dewelopera

RZESZÓW. 30 czerwca br. ukazało się oficjalne zarządzenie, w którym ustala się, że budynek przy ul. Piłsudskiego 5 zostanie użyczony na czas nieoznaczony na rzecz Developres Sp. z o.o.

Rzeszów

Poszukiwania 12-latka zakończone sukcesem

RZESZÓW. Matka zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna, bo tym jak ten wyszedł wieczorem z domu, a jego nieobecność przedłużała się. Chłopaka szukała Policja.

Rzeszów

Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA

RZESZÓW. 20 lipca 2020 r. w WSPiA rozpoczęła się II tura rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.

Reklama