Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

Remont na rzeszowskim Rynku. Część ogródków rozpocznie sezon nieco później

Dodano: 20.03.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Ze względu na konieczność remontu instalacji pod płytą rzeszowskiego Rynku, jego fragment w północnej części został ogrodzony. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie kwietnia. W związku z tym, część ogródków gastronomicznych rozpocznie sezon letni nieco później.

W centrum rzeszowskiej starówki rozpoczęły się prace remontowe. Roboty prowadzone na wniosek Wydziału Inwestycji UM Rzeszowa, polegają na uszczelnianiu instalacji biegnących pod płytą Rynku, a ich celem jest uniknięcie przecieków do trasy podziemnej.

Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu firma OBO Polska, odpowiedzialna m.in. za remont ul. Grunwaldzkiej oraz przebudowę chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Prace obejmują obszar o powierzchni ponad 500 m2. Zgodnie z planem, mają zakończyć się w drugiej połowie kwietnia.

Kilka ogródków gastronomicznych rozpocznie sezon nieco później

Reklama

Na 1 kwietnia zapowiedziano rozpoczęcie sezonu ogródkowego na rzeszowskim Rynku. W związku z pracami remontowymi, część restauratorów będzie musiała wstrzymać się z otwarciem ogródka. Dotyczy to miejsc oznaczonych numerami od 21 do 31. To przestrzenie wynajęte m.in. przez Stary Browar Rzeszowski, restaurację ZEST, Kebab’s House, pub Świt czy restaurację Radość.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie te lokale będą musiały czekać na zakończenie remontu, aby zaprosić klientów do swoich ogródków. - Wykonawca w miarę postępu prac, będzie przesuwał ogrodzenie, aby zwalniać miejsce pod ogródki – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jak informuje przedstawiciel ratusza, prace nie mogły rozpocząć się wcześniej, ze względu na okres zimowy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. 

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Jachowicza oraz budowy nowej drogi, która połączy ją z ul. Kwiatkowskiego.

Reklama