Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

Remont Przedszkola Publicznego nr 17 na finiszu

Dodano: 03.11.2023 r.

fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prace przy modernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 17 przy ul. Witkacego w Rzeszowie powoli dobiegają końca. Do wykonania pozostała jeszcze tylko dodatkowa sala zajęć oraz remont zaplecza technicznego.
 

Budynek przedszkola mieszczącego się przy ulicy Witkacego, w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszedł gruntowny remont, którego celem była przede wszystkim termomodernizacja.
 
- Wymieniono wszystkie okna, docieplono ściany, zamontowano nową instalacje centralnego ogrzewania i oświetlenie. Jest także nowa klatka schodowa z klapą oddymiającą i nowe poszycie dachu. Plac wokół budynku został uporządkowany a chodniki wybrukowane nową kostką – mówi Ludmiła Witowska dyrektor przedszkola.
 
Przed budynkiem zmieni się także organizacja ruchu. Droga, która prowadzi do przedszkola od ulicy Bohaterów została połączona z ulicą Witkacego, co ułatwi rodzicom przyjazd z dziećmi i odbiór swoich pociech po zajęciach.
 
Aktualnie w przedszkolu trwa jeszcze budowa dodatkowej sali, która powstanie w wyniku adaptacji pomieszczeń użytkowanych do tej pory na inne cele – pralni i prasowalni. Będzie wyposażona w nową łazienkę. Remontowane jest także zaplecze techniczne.
 
Do przedszkola nr 17 uczęszcza aktualnie 159 dzieci.

 
Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie przybędzie 500 nowych drzew

RZESZÓW. Nowe drzewa pojawią się w m.in. w Parku Papieskim, na terenach rekeracyjnych przy ul. Staszica i Kustronia oraz w sąsiedztwie przyszłego placu zabaw na os. Miłocin Św. Huberta.

Rzeszów

Zderzenie ciężarówki z osobówką na al. 9 Dywizji Piechoty

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. 9 Dywizji Piechoty doszło do zderzenia ciężarowego volvo z seatem. 30-letnia kierująca samochodem osobowym trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli: Staromieście i 1000-lecia.

Rzeszów

Przerwa w działaniu psich parków w Rzeszowie

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna zostanie wykorzystana na rekultywację terenu.

Rzeszów

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej

RZESZÓW. Na przejeździe kolejowym, znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej, zamontowane zostaną rogatki. Przebudowane zostanie także samo skrzyżowanie.

Rzeszów

Pędził 136 km/h w terenie zabudowanym. Dostał mandat 2600 zł i 20 punktów

RZESZÓW. Zaledwie kilka miesięcy cieszył się prawem jazdy 18-letni kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 86 km/h.

Rzeszów

Ogród Jordanowski w centrum Rzeszowa odnowiony [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy rewitalizacji Ogrodu Jordanowskiego w rejonie ulic Reformackiej i Unii Lubelskiej. Obiekt jest już otwarty.

Rzeszów

Karpacka Majówka w Rzeszowie. Jarmark, Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. To będzie wyjątkowa, pełna dobrej muzyki i smacznego jedzenia majówka w Rzeszowie.

Reklama