Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Rewitalizacja części Parku Sybiraków. Pojawiły się nowe atrakcje [ZDJĘCIA]

Dodano: /

RZESZÓW. Nowe urządzenia zabawowe i do ćwiczeń, nowe bramki piłkarskie i sporo roślinności – to elementy jakie pojawiły się w zrewitalizowanej części Parku Sybiraków w Rzeszowie.

W parku na osiedlu Generała Andersa pojawiło się kilka nowości. Rewitalizacja objęła obszar o powierzchni około 0,4 ha , znajdujący się w południowo-zachodniej części parku, w sąsiedztwie centrum handlowego Nowy Świat.

W ramach zadania powstał nowy plac zabaw, ze sporych rozmiarów piaskownicą, zestawem huśtawek, zestawem sprawnościowym i urządzeniem zabawowym dla dzieci. Większość urządzeń zabawowych wykonanych jest z drewna. Ustawiono także: stojaki na rowery, ławki, kosz na śmieci.

W sąsiedztwie placu zabaw zamontowano również urządzenia do ćwiczeń. Na terenie znajdującego się tam boiska piłkarskiego, wymienione zostały bramki.

Reklama

Kolejny element rewitalizacji to wykonanie nasadzeń krzewów, bylin, traw, roślin cebulowych oraz założenie trawnika. Łącznie pojawiło się ponad 1,5 tys. roślin. Zamontowano również dwie pergole: przy schodach terenowych prowadzących do parku oraz przy wejściu do boiska sportowego.

Zadanie o wartości nieco ponad 500 tys. zł wykonała wyłoniona w przetargu firma Deep Green z Konar.

Więcej zdjęć z inwestycji znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Urban Lab rozmawiano nt. jednośladów. Blinkee wydłuży sezon?

RZESZÓW. Głównym tematem środowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab były jednoślady.

Rzeszów

Poznaliśmy datę oficjalnego odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

RZESZÓW. Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego odbędzie się w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Rzeszów

Policjanci udaremnili ustawkę kiboli Stali Rzeszów i Stali Stalowej Woli z Lechem Poznań

RZESZÓW. W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów.

Rzeszów

Odwołano sobotnią zbiórkę elektrośmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka elektrośmieci miała się odbyć przy Bi1 oraz E. Leclerc. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów otwiera sezon dwiema porażkami

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń.

Rzeszów

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną.

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Reklama