Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz planuje przebudować ronda Pobitno. Istnieją dwie koncepcję, obie zakładają stworzenie dwupoziomowego przejazdu. Realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2020 roku.

Zbyt duże natężenie ruchu w okolicy ronda Pobitno zmusza niejako Ratusz do jego przebudowy. Wstępne koncepcje zakładają stworzenie dwupoziomowego skrzyżowania z zachowaniem ruchu okrężnego.

Jedna z koncepcji mówi o drodze nad rondem, druga natomiast pod nim. Obie koncepcje łączy jedno założenie: dodatkowy poziom będzie przebiegał od Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego do Alei Armii Krajowej.

„Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Choć Ratusz posiada założenia i plany, niczego w zasadzie nie możemy być pewni w stu procentach, ponieważ inwestycja jest na etapie zlecenia projektowania.

Dodatkowo w Ratuszu słyszymy, że przetarg na wykonanie ww. inwestycji miałby się rozpocząć pod koniec tego roku bądź początkiem kolejnego, zatem możemy założyć, że realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2020 roku. 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstają nowe przejazdy rowerowe

RZESZÓW. Trwa budowa nowych przejazdów dla rowerzystów. Wykonawcą robót jest Zakład Usługowo – Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza. Wartość inwestycji  to ponad 1,6 mln zł.

Rzeszów

Trwa przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Obecnie prowadzona jest najtrudniejsza część inwestycji – wymiana gruntu, którego nośność jest zbyt słaba. Bez tej operacji przebudowa i poszerzenie odcinka ul. Wyspiańskiego nie byłoby możliwe.

Rzeszów

Nowa część szkoły na os. Staromieście już zadaszona

RZESZÓW. Rozbudowa szkoły przy ul. Skrajnej w Rzeszowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Gotowa jest już konstrukcja dachu zarówno na nowej hali sportowej jak i na budynku dydaktycznym.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał Strategię Rozwoju Publiczności Sektora Kultury

RZESZÓW. Dokument nie tylko nakreśla kierunki w jakich w przyszłości będzie rozwijała się kultura, porządkuje działania kulturalne w mieście ale stanie się również bazą przy ubieganiu się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. Deweloper, spółka Bryksy, przebudowuje istniejący tam układ komunikacyjny. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W dniach 10 - 12 sierpnia 2023 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się 32. Rajd Rzeszowski. Część ulic i wiele odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu, wystąpią...

Rzeszów

Nowy mini park w Rzeszowie gotowy

RZESZÓW. Przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka, w rejonie placu zabaw powstał zielony teren rekreacyjny. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Wakacyjne konkursy dla seniorów w ramach nadchodzących Senioraliów Rzeszowskich

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury i Rzeszowska Rada Seniorów przygotowały dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami w ramach zbliżających się Senioraliów Rzeszowskich.

Reklama