Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Do zdarzenia doszło 9 lutego około godz. 2 w nocy w Rzeszowie na ulicy Wierzynka. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 27-latek został zaczepiony na ulicy przez nieznanego mężczyznę. Ten zażądał od niego telefonu komórkowego. Gdy spotkał się z odmową, stał się agresywny i zaczął szarpać się z pokrzywdzonym. Wtedy podbiegło do nich dwóch innych mężczyzn. Napastnicy przewrócili 27-latka i zaczęli kopać go po twarzy.

Pod wpływem przemocy pokrzywdzony oddał im swój telefon, po czym sprawcy uciekli. Pobity mężczyzna sam doszedł do ulicy Słowackiego, gdzie poprosił przypadkowych przechodniów o zawiadomienie policji. Interweniujący policjanci wezwali karetkę pogotowia, której załoga, z uwagi na odniesione przez 27-latka obrażenia, przewiozła go do szpitala.
Reklama
Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z komisariatu w śródmieściu i wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Na podstawie zebranych informacji kryminalni wytypowali dwóch podejrzewanych mężczyzn w wieku 38 i 34 lat. Obydwaj bez stałego miejsca zamieszkania. We wtorek zostali oni zatrzymani. Policjanci odzyskali również telefon pokrzywdzonego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów prowadzącej w sprawie śledztwo. Prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty i wystąpił z wnioskiem do sądu o ich tymczasowe aresztowanie.
W czwartek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt. Policjanci poszukują trzeciego mężczyzny, który według pokrzywdzonego uczestniczył w rozboju.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

RZESZÓW. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Rzeszów

Święto Policji na placu Farnym. Rozdano medale, odznaczenia, awanse oraz przekazano sztandar

RZESZÓW. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała swój sztandar, który przekazało Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

RZESZÓW. Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Rzeszów

Kolejne ostrzeżenie związane z burzami z gradem

RZESZÓW, PODKARPACIE. Ostrzeżenie dotyczy burz z gradem oraz podwyższonego stanu wód.

Rzeszów

Ruszyły zapisy do Klubu Kibica Asseco Resovii

RZESZÓW. SSPS Resovia świętuje w tym sezonie 15-lecie swojej działalności.

Rzeszów

Ze stawu w Niechobrzu wyłowiono ciało mężczyzny. To poszukiwany 35-latek

RZESZÓW. 35-latek przebywał nad stawem razem z kolegą, z którym wcześniej pił alkohol.

Reklama