Rzeszów - Poniedziałek, 30.06.2025
Reklama

Rozbudowa infrastruktury sportowej przy VIII LO w Rzeszowie. Powstaną m.in. dwa boiska [WIZUALIZACJE]

Dodano: /

Wizualizacja: UM Rzeszowa
Wizualizacja: UM Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową infrastruktury sportowej przy VIII LO na ul. Wyspiańskiego. Ratusz opublikował wizualizacje obiektu.

W ramach zadania powstaną dwa boiska wielofunkcyjne: jedno o wymiarach 40 na 20 metrów przeznaczone do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną i unihokeja jak też i tenisa ziemnego, koszykówkę i siatkową, a drugie do gry w siatkówkę i w tenisa ziemnego.

W planach jest również budowa obiektów lekkoatletycznych wraz z wyposażeniem: 3-torowej bieżni prostej o nawierzchni poliuretanowej i długości całkowitej 80 m (strefa startu 3 m + dystans biegu 60 m + strefa wyhamowania 17 m). Jeden z torów tej bieżni będzie przystosowany do skoku w dal. Ponadto powstanie także rzutnia do pchnięcia kulą a także siłownia plenerowa.

Reklama

- Zakres inwestycji, która będzie wykonana przy ul. Wyspiańskiego, na terenie VIII LO był ustalany wspólnie z dyrekcją i pracownikami szkoły. Przygotowując zadanie uwzględniono także zapotrzebowanie mieszkańców osiedla Króla Augusta, gdzie znajduje się szkoła, a także osiedli sąsiednich – Kmity i Pułaskiego na tereny służące sportowi – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Przetarg na wybór wykonawcy już trwa. Wybrana firma będzie miała siedem miesięcy od daty podpisania umowy na opracowanie dokumentacji i wybudowanie infrastruktury sportowej przy VIII LO w Rzeszowie.

To zadanie jest dofinansowane kwotą miliona zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2024”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów przyznał dotacje organizacjom pozarządowym na działalność kulturalną

RZESZÓW. W piątek, w Biurze Wystaw Artystycznych odbyło się uroczyste wręczenie promes na działalność organizacji pozarządowych w trzech konkursach kulturalnych. Otrzymały je 54 NGO.

Rzeszów

161 projektów w RBO na 2026 rok. Głosowanie trwa do 4 czerwca

RZESZÓW. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 r. Mieszkańcy mają czas na oddanie głosu do 4 czerwca.

Rzeszów

Rusza rozbudowa DW 878 na trasie Tyczyn-Dylągówka. Będą spore utrudnienia

Pod koniec maja rozpoczną się prace przygotowawcze związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 878 na trasie od Tyczyna do Dylągówki. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Rzeszów

Lokalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Smaczne sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić na Podkarpackim Bazarku w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana w harmonogramie pokazów specjalnych fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W związku z imprezą sportową organizowaną na placu przy al. Lubomirskich, najbliższy pokaż specjalny fontanny multimedialnej został przeniesiony na inny termin.

Reklama