Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

Dodano: 20.02.2023 r.

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Plac zabaw przy ul. Starzyńskiego na osiedlu Baranówka będzie rozbudowany. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Miasto poszukuje firmy, która rozbuduje plac zabaw w rejonie górki saneczkowej przy ul. Starzyńskiego. Inwestycja o wartości 400 tys. zł powstanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Projekt, kosztorys i sam wniosek był pomysłem radnego Mateusza Maciejczyka i rady osiedla Baranówka. Zadanie to uzyskało 1777 głosów, co daje drugi wynik w kategorii II - Zadanie Osiedlowe w RBO 2023.

Plac zabaw przy ul. Starzyńskiego zostanie doposażony w nowe, duże, wielofunkcyjne urządzenia zabawowe, takie jak wysoka na sześć metrów wieża ze zjeżdżalnią oraz tyrolka. Powstanie tam również fabryka piasku - rozbudowane urządzenie zabawowe, składające się ze sporych rozmiarów piaskownicy, w której ustawiona jest swego rodzaju koparka i taśma z wiaderkami.  – „Widziałem to urządzenie podczas pobytu z córką w Pacanowie. Stąd pomysł na przeszczepienie go na rzeszowski grunt” -  mówi radny Mateusz Maciejczyk.
Reklama
Ponadto, w strefie streetworkout pojawią się nowe drabinki.

Wykonawca na realizację tego zadania będzie miał czas do końca sierpnia tego roku.

Rozbudowa placu zabaw na os. Baranówka to kolejna inwestycja dedykowana najmłodszym mieszkańcom Rzeszowa, którą miasto zamierza zrealizować w tym roku. Na początku lutego ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje plac zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta.  Nowy obiekt dla dzieci powstanie na półhektarowej działce pomiędzy ul. Myśliwską a ul. Św. Huberta. Zamontowany zostanie duży zestaw zabawowy, z którego równocześnie będzie mogło korzystać aż 45 dzieci.

 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiózł 10-letniego syna mając 4 promile

RZESZÓW. Policjanci z Dynowa zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, który przewoził w aucie 10-letniego syna będąc pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy dwóch linii MPK

RZESZÓW. Od 1 czerwca 2021 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 5 i 53.

Rzeszów

Piknik rodzinny na Miasteczku Ruchu Drogowego

RZESZÓW. Wydarzenie organizowane przez ZTM połączone będzie z inauguracją nowego sezonu Miejskiej Wypożyczalni Rowerów i Skuterów. 

Rzeszów

Ulica Spacerowa na Zalesiu będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miejscy radni zarezerwowali w budżecie 200 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ul. Spacerowej na osiedlu Zalesie. Chodzi o 650-metrowy odcinek drogi, od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza.

Rzeszów

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Reklama