Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

Dodano: 08.08.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rozbudowa szkoły przy ul. Hetmańskiej rozpoczęła się latem 2024 r. W pierwszej kolejności zadaniem wykonawcy była rozbiórka istniejących warsztatów przylegających do szkolnego budynku i rozbiórka żelbetowego ogrodzenia. W miejsce starych warsztatów powstał nowy 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni 357 m kw.

Obecnie wykonawca realizuje prace wykończeniowe: wykonanie sufitów podwieszanych, wykładzin obiektowych i okładzin ściennych. Roboty prowadzone są również na zewnątrz, polegają na utwardzaniu terenu.

Nowa część szkoły to budynek 3-kondygnacyjny, w którym znajdą się m.in. sześć pracowni technicznych, dwie pracownie językowe i trzy pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących, a także toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

Zadanie obejmuje również remont istniejącego budynku z kompleksową termomodernizacją. Powstaje nowa część ogrodzenia. Zostanie zamontowana także instalacja fotowoltaiczna, budynek będzie wyposażony w platformę dla osób z niepełnosprawnościami.

Realizacją inwestycji zajmuje się wybrana w przetargu firma z Rzeszowa. Prace mają zakończyć się jesienią br.

Koszt inwestycji to ponad 10,6 mln zł.. Na zadanie pozyskano środki zewnętrzne –dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności oraz poprawa warunków dydaktycznych i jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Ludwika Chmury

RZESZÓW. Jedna osoba została ranna w porannym wypadku na ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. Doszło tam do zderzenia dostawczego Iveco z fiatem punto. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Rzeszów

Odrestaurowano zabytkowy fryz w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Zabytkowy fryz na elewacji kamienicy przy ulicy Sobieskiego 5 w Rzeszowie zyskał nowy blask.

Rzeszów

Sztuczna inteligencja pomoże mieszkańcom Rzeszowa załatwić sprawy urzędowe

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił na swojej stronie pilotażowo Wirtualnego Asystenta.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa audyt przejść dla pieszych

RZESZÓW. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Rzeszów

Na budynku Politechniki Rzeszowskiej powstał mural Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. W ten sposób uczelnia uhonorowała swojego patrona w ramach obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację. Posypały się mandaty

RZESZÓW. 93 pojazdy oferujące usługi przewozowe „na aplikację” skontrolowano w ramach weekendowych działań policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej. 

Rzeszów

1 grudnia otwarcie pływalni przy ul. Matuszczaka. Znamy ceny biletów

RZESZÓW. Od najbliższego czwartku czynna będzie nowa pływalnia przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. To jeden z najnowocześniejszych kompleksów tego typu w Europie.

Reklama