Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Nowo wybudowany budynek klubowy to obiekt jednokondygnacyjny o powierzchni 250 m kw. wraz z infrastrukturą techniczną niezbędną do jego funkcjonowania. W budynku znajdują się trzy szatnie wraz sanitariatami przeznaczone dla piłkarzy, pokój sędziowski, pomieszczenia gospodarcze, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie techniczne, korytarz, zaplecze sanitarne dla kibiców. Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Kolejnymi elementami przebudowy stadionu była wymiana nawierzchni na boisku treningowym (na terenie o powierzchni ok. 2170 m kw.) oraz dostarczenie dwóch zestawów ławek-wiat dla zawodników. Na boisku do piłki nożnej wykonano oświetlenie i monitoring, na stadionie postawiono tablicę wyników. Zamontowane także ogrodzenie i piłkochwyty od strony zachodniej boiska (wzdłuż drogi) oraz piłkochwyty między boiskami.

Reklama

Obecnie wykonawca realizuje roboty dodatkowe. Chodzi m.in. o oświetlenie placu przy bramie wjazdowej, przyłącze wody do studni wodomierzowej i istniejących zraszaczy, odwodnienie liniowe 10 mb, chodnik z kostki brukowej przy trybunach wraz z obrzeżami, dostawa i montaż barierek przy trybunach, droga zjazdowa z budynku na boisko 45 m kw.

Modernizacją stadionu KS Grunwald Budziwój zajmuje się firma AJ PROFIBUD z Chmielnika. Wartość całej inwestycji to blisko 4,3 mln zł. Wszystkie prace zostaną zakończone do 5 września 2025 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jedna z nagród na gali Mobile Trends Awards powędrowała do rzeszowskiej firmy

RZESZÓW. 7 marca 2019 roku po raz ósmy wręczono nagrody Mobile Trends Awards

Rzeszów

Dzisiaj ostatnia kolejka PlusLigi. Asseco Resovia Rzeszów zagra z Cerrad Czarni Radom

RZESZÓW. Tegoroczna faza play-off nie dla rzeszowskiej drużyny. 

Rzeszów

23 marca kolejna akcja sprzątania terenów wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Akcja startuje 23 marca o godzinie 11.00.

Rzeszów

Mateusz Kosturek z brązem na Mistrzostwach Świata w karate

RZESZÓW. Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Tezuka Group odbyły się 17 marca w mieście Fukuoka w Japonii.

Rzeszów

21 marca rusza w Rzeszowie aplikacja Bolt. Czym estońska firma kusi nowych kierowców?

RZESZÓW. Aplikacja Bolt obecna jest w Polsce od 2016 roku, wcześniej funkcjonowała jako Taxify. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Trwa przebudowa zatoki autobusowej Kotuli/Ustrzycka

RZESZÓW. 18 marca o godz. 9.00 rozpoczęła się przebudowa zatoki przystankowej Kotuli / Ustrzycka 02.

Rzeszów

Przetarg na projekt przedłużenia ul. Warszawskiej do unieważnienia?

RZESZÓW. Według danych z dokumentacji przetargowej projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Radni w sprawie poszerzenia drogi i budowy chodnika przy ul. Zawiszy Czarnego

RZESZÓW. Mowa o odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Beskidzkiej liczącym ok. 350 m.

Reklama