Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

Dodano: 08.02.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 na osiedlu Staromieście. Inwestycję realizuje rzeszowska firma Bimat. Zadanie o wartości ponad 17,5 mln zł ma zakończyć się w czerwcu 2024 roku.

Rozbudowa szkoły i przedszkola na osiedlu Staromieście przebiega zgodnie z harmonogramem. - Prace są prowadzone w dobrym tempie... Obecnie trwa m.in. zbrojenie i szalowanie płyty fundamentowej oraz szalowanie ścian fundamentowych. Przebudowywane i budowane są także instalacje podziemne - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Inwestycja będzie składała się z trzech elementów. W ramach pierwszego z nich przebudowany zostanie istniejący budynek szkolny – zmieni się układ wewnętrzny części pomieszczeń zaplecza kuchni na kondygnacji -1, powstanie również dodatkowe wejście techniczne na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Drugi element zakłada budowę nowej, trzykondygnacyjnej części  szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z istniejącym budynkiem. Na kondygnacji 0 powstanie szkolna świetlica, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne, pracownię fizyko – chemiczną. Kondygnację -1 zajmie szatnia dla około 310 uczniów. Pozostałą część tej kondygnacji zajmie m.in. kuchnia, która będzie obsługiwać stołówkę szkolną i przedszkole oraz duża jadalnia.
Reklama
Na kondygnacji + 1 części szkolno-przedszkolnej będą pomieszczenia przedszkola. Oddziałów przedszkolnych będzie pięć (każdy dla 25 dzieci). Z sal przedszkolnych będzie bezpośredni dostęp do sanitariatów. Na tej kondygnacji będą m.in. także dwie sale z pomieszczeniem magazynowym na leżaczki oraz szatnie dla dzieci.

Trzeci element to budowa nowej hali sportowej z widownią, zapleczem sanitarnym i siłownią. Hala będzie spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będą także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.
- Rozbudowa szkoły i przedszkola na rzeszowskim Staromieściu była bardzo pilnym zadaniem. Osiedle mocno się rozbudowuje, powstają kolejne budynki, przybywa mieszkańców, dlatego też inwestycja została wpisana na listę pilnych miejskich zadań. Umowę z wykonawcą podpisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku i budowa od razu rozpoczęła się – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na czerwiec 2024 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Reklama