Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

Rozpoczął się montaż iluminacji świątecznych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 18.11.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia. Wykonawca ma czas do końca listopada. Iluminacje zabłysną 1 grudnia 2020 r.

W tym roku świąteczne oświetlenie instaluje firma Multidekor z Piastowa, która w poprzednich latach już kilkukrotnie dekorowała światełkami stolicę Podkarpacia.

Montaż iluminacji świątecznych rozpoczęto od rzeszowskiego Rynku. Tradycyjnie stanie tam 16-metrowa choinka. Na płycie rynku pojawi się również świetlny pociąg o długości ponad 10 m, złożony z lokomotywy i trzech wagonów z możliwością wsiadania. Latarnie na rynku ozdobione zostaną trzymetrowymi, świetlnymi elementami w kształcie choinek, okalającymi słupy.
 
Ciekawa dekoracja świąteczna stanie na ul. 3 Maja, będą to dwa niedźwiedzie polarne w towarzystwie góry lodowej. Z kolei fontanna przy skwerze Górskiego ozdobiona zostanie zimowymi kwiatami. 
Świąteczne oświetlenie ozdobi także latarnie przy wielu głównych ulicach Rzeszowa. Będą to dekoracje m.in. w kształcie śnieżynek, choinek,  barokowych ornamentów czy oszronionych gałązek. 
Reklama

Podobnie jak w minionych latach, ozdobione zostaną również rzeszowskie ronda. Przy rondzie Jana Pawła II pojawi się świecący napis „Rzeszów” okraszony kokardą w towarzystwie ośmioramiennych gwiazd; przy rondzie Pobitno staną cztery, ponad 3-metrowe bombki z kokardami; rondo Ulmów ozdobią świecące lampiony o wysokości ponad 3,5 metra.

W tym roku miasto wyda blisko 1,3 mln zł na świąteczne dekoracje. Oświetlenie ma zostać zamontowane do 30 listopada br. i będzie zdobić miasto do końca stycznia 2021 roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na ul. Sikorskiego pędził ponad 180 km/h

RZESZÓW. 20-latek kierujący seatem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Młody kierowca miał na koncie ponad 20 pkt karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy.  

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy czterech linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku autobusy linii 0A, 0B, 18 i 19 będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego dla dnia roboczego pozaszkolnego.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono jedyny w Polsce system "zielonej fali" dla pojazdów uprzywilejowanych

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia jest pierwszym polskim miastem, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Budowa PKA zapewni sprawniejsze podróże wokół stolicy Podkarpacia oraz wygodne połączenie z komunikacją lotniczą. 

Rzeszów

Policjanci i pracownicy sanepidu przeprowadzili kontrole w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. 56 sklepów w jednej z galerii handlowych skontrolowali policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

Rzeszów

Świąteczny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W okresie około świątecznym nastąpią ograniczenia w funkcjonowaniu rzeszowskiej komunikacji miejskiej. W pierwszy i drugi dzień świąt pojedzie tylko pięć linii.

Rzeszów

Uruchomiono schody ruchome na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Od 1 grudnia podróżni mogą korzystać już z ruchomych schodów na stacji Rzeszów Główny. To kolejne po windach ułatwienie jakie wprowadzono dla pasażerów w ostatnich tygodniach.

Reklama