Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

Rusza druga runda zasadnicza w PlusLidze. Asseco zagra z MKS Ślepskiem Malow Suwałki

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Wyjazdowym meczem w Suwałkach siatkarze Asseco Resovii Rzeszów rozpoczną drugą rundę fazy zasadniczej w PlusLidze. W piątek o godz. 17.30 zagrają z MKS Ślepskiem Malow.

Ślepsk to beniaminek rozgrywek w PlusLidze, który znakomicie spisuje się w tym sezonie. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala po pierwszej rundzie zajmowali ósme miejsce w tabeli, mając za sobą kilka cenny zwycięstwa, a także sporo niespodzianek.

Jedną z nich było zwycięstwo Ślepska w Rzeszowie, gdzie beniaminek PlusLigi wygrał 3:1, a trener Kowal po raz pierwszy zwyciężył w hali Podpromie jako szkoleniowiec rywala. Co ciekawe, MVP spotkania został Nicolas Szerszeń… wypożyczony do Suwałk z Rzeszowa.

Ale Asseco Resovia wtedy była, a raczej zaczynała dołek. Pod koniec pierwszej rundy resoviacy wrócili już na właściwe tory i wygrała trzy spotkania z rzędu. Tym samym zrównała się punktami z zespołem z Suwałk. Tyle tylko, że rzeszowianie nie grali prawie miesiąc.
Reklama
PlusLiga miała długą pauzę związaną z kwalifikacjami olimpijskimi i większość zespołów pauzowała. Jedynie właśnie Ślepsk grał dość regularnie nadrabiając zaległości z wcześniejszych kolejek. Asseco Resovia natomiast głównie trenowała, bez trzech swoich graczy, Australijczyka Luke Perrego, Kanadyjczyka Nicholasa Hoaga i Belga Tomasa Rousseauxa. Wszyscy na szczęście dołączyli już do zespołu i pojadą z ekipą trenera Piotra Gruszki do Suwałk.

„ Chcemy wrócić do rytmu meczowego z końca roku, do tego co prezentowaliśmy wtedy. Przepracowaliśmy bardzo dobrze te kilka tygodni pomiędzy pierwszą i drugą rundą” – mówi Piotr Gruszka, trener Asseco Resovii.

Transmisję z meczu w Suwałkach przeprowadzi Polsat Sport.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w rejonie mostu Załęskiego

RZESZÓW. Od 7 kwietnia 2025 r. na skrzyżowaniu ulic Siemieńskiego i gen. S. Maczka nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia będą obowiązywać do końca maja br.

Rzeszów

Rośnie 17-piętrowy wieżowiec przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno trwa budowa 17-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Inwestorem jest firma Vispro. Mamy nowe zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Ukradli agregat prądotwórczy z budowy drogi ekspresowej S19

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież agregatu prądotwórczego, który był wykorzystywany przy rozbudowie drogi ekspresowej S-19 Sokołów Małopolski - Rzeszów. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat...

Rzeszów

Nowy oddział w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 r., w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Bogusław Rydzak.

Rzeszów

Miejscy urzędnicy skontrolują przydomowe kompostowniki

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszają wiosenne kontrole przydomowych kompostowników. Urzędnicy sprawdzą, czy bioodpady są składowane zgodnie z zasadami kompostowania.

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Załęskiej zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Ratusz poinformował o planach rozbudowy kolejnego odcinka ul. Załęskiej na osiedlu Załęże. Dziś podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Od dziś nowy rozkład jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zmiany i korekty dotyczą kilkudziesięciu linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,...

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO 2026

RZESZÓW. Rekordową liczbę 186 projektów zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok (w ubiegłym roku było to 156 projektów). Składanie wniosków zakończyło się 31 marca.

Reklama