Rzeszów - Niedziela, 08.02.2026
Reklama

Rusza kolejna edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

Dodano: 14.10.2021 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. ZOZ nr 2 w Rzeszowie zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na profilaktyczne badania mammograficzne w ramach VIII edycji kampanii „RAK a ZDROWIE”. Akcja rozpoczyna się 14.10.2021 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i całego powiatu rzeszowskiego.

Celem akcji jest zachęcenie kobiet do dbania o własne zdrowie i regularnego wykonywania profilaktycznych badań mammograficznych.

Badania realizowane są w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ, w związku z tym Panie które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 2 lat, mogą się przebadać bez skierowania i bezpłatnie. Rejestracja na badanie odbywa się telefonicznie pod nr tel. 17 86 13 634 i 17 86 13 605 lub osobiście w Rejestracji RTG.

Badania mammograficzne można wykonywać w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 8.00 – 18.00, w Pracowni  Mammograficznej w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie.

Pracownia wyposażona jest w wysokiej jakości cyfrowy aparat mammograficzny. Badania odbywają się w komfortowych warunkach, a także są całkowicie bezpieczne i przyjazne dla pacjentek.
 
Panie, które przebadają się w terminie 14.10.2021 r. – 31.12.2021 r. mogą wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych kupując los na loterię w cenie 1 zł.
Reklama
W tegorocznej edycji do wygrania jest 40 nagród rzeczowych, nagrodą główną jest robot sprzątający o wartości 900 zł. , pozostałe nagrody to m.in. zestawy kosmetyków kolorowych, drobne sprzęt AGD : parowary, sokowirówki, produkty do stylizacji włosów, produkty fitness: kijki do nornic walking, opaski smartband, maty do jogi a także bony na badania.

Zakup nagród do loterii był możliwy dzięki Sponsorom akcji którymi są: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, INGLOT Sp. z o.o., Greinplast Sp. z o.o., Karabela Sp. z o.o. oraz FPUH Deobox.

ZOZ Nr 2 w Rzeszowie zachęca Panie, aby zdecydowały się na wykonanie mammografii, ponieważ  profilaktyka raka piersi jest niezwykle ważna, wykrycie zmian chorobowych na bardzo wczesnym etapie pozwala szybko podjąć odpowiednie leczenie i daje duże szanse na pełny powrót do zdrowia. Warto dbać o swoje zdrowie, a przy okazji można wygrać atrakcyjną nagrodę.

Akcje profilaktyczną Rak a Zdrowie wspiera Powiat Rzeszowski, który objął ją Patronatem Honorowym.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko 100 wystawców, regionalne produkty… Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, aromatyczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne wypieki oraz ekologiczne przetwory – takie specjały czekają na gości Podkarpackiego Bazarku.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej...

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Reklama