Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Rusza rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój. Przekazano teren wykonawcy

Dodano: 04.12.2024 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Rozpoczyna się warta blisko 4,3 mln zł inwestycja sportowa na osiedlu Budziwój. Chodzi o przebudowę stadionu rzeszowskiego klubu sportowego Grunwald. Inwestycja obejmuje swym zakresem, m.in. budowę nowego budynku klubowego oraz oświetlenie, a także remont boiska treningowego.

- Przygotowania do tej inwestycji miały swoją dość długą historię. Bardzo mi zależało, by rozwikłać wszelkie problemy i doprowadzić to zadanie do pomyślnego dla klubu i mieszkańców finału. Udało się – stadion Grunwaldu Budziwój zostanie rozbudowany. Dziś przekazaliśmy wykonawcy plac budowy i inwestycja rozpoczyna się – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zadanie wykona wyłoniona w przetargu firma AJ Profibud z Chmielnika. Zakres prac będzie bardzo duży. Wybudowany zostanie jednokondygnacyjny  budynek klubowy z infrastrukturą techniczną niezbędną do jego funkcjonowania.. Jego powierzchnia wyniesie 250 m kw. W budynku znajdą się trzy szatnie wraz sanitariatami przeznaczone dla piłkarzy, pokój sędziowski, pomieszczenia gospodarcze, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie techniczne, korytarz, zaplecze sanitarne dla kibiców. Obiekt będzie przystosowany dla osób z niepełnosprawnością.  

Inwestycja obejmuje także budowę ogrodzenia i wymianę nawierzchni na boisku treningowym (na terenie o powierzchni ok. 2170 m kw.), dostarczenie ławek-wiat dla zawodników.

Reklama

Powstaną także piłkochwyty pomiędzy boiskami o wysokości 6 metrów a także oświetlenie boiska głównego. Na stadionie pojawi się także tablicy wyników.

Rozbudowa stadionu Grunwaldu zakończy się w lipcu 2025 roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko 2023. Trwają poszukiwania wystawców

RZESZÓW. Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie. Trwa rekrutacja wystawców chcących wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Rzeszów

11. Bieg Niepodległości. W sobotę biegacze na ulicach Rzeszowa [TRASA]

RZESZÓW. Chęć udziału w zawodach zgłosiło już ponad 2100 osób. Przy okazji biegu odbędzie się również akcja charytatywna „Biegnę dla Filipa” na rzecz pomocy 12-letniemu chłopcu, który urodził się z zespołem wad...

Rzeszów

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Odrzykońskiej. Będzie bezpieczniej

RZESZÓW. Przy ulicy Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli w Rzeszowie powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty samoobrony dla seniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury oraz Wydział Polityki Społecznej UM Rzeszowa organizują cykl pięciu bezpłatnych warsztatów samoobrony dla seniorów. Spotkanie odbędą się w wybranych domach kultury na terenie miasta.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Rzeszowie. Nie żyje 47-letnia kobieta

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa została śmiertelnie potrącona przez pociąg. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Rzeszów

Zimowy rozkład lotów z Jasionki. Odleciał pierwszy samolot do Mediolanu

RZESZÓW/JASIONKA. W sezonie zimowym - który potrwa do 30 marca 2024 - port lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje 13 kierunków, w tym dwie nowości.

Rzeszów

Zobaczcie, jak postępują prace na budowie RCK w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tak zmienia się przestrzeń w rejonie dworca PKP w Rzeszowie. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego powoli zbliża się do końca. Zobaczcie nowe zdjęcia z realizacji inwestycji.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19 w Nienadówce. Nie żyje 61-letni mężczyzna

RZESZÓW. Około godz. 11:30 doszło tam do zderzenia volkswagena z ciężarowym Dafem.

Reklama