Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Ruszył przetarg na dokumentację dla budowy kładki na osiedlu Drabinianka

Dodano:

Kładka rowerowa przy moście Karpackim, fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Kładka rowerowa przy moście Karpackim, fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Strug na osiedlu Drabinianka.

Kładka na Strugu poprawić ma komunikację pieszą i rowerową pomiędzy ulicami Jachowicza, Koło i Podmiejską i w przyszłości ułatwić dojście do nowej szkoły, która powstaje na osiedlu Drabinianka. O realizację takiej inwestycji wystąpili do prezydenta Rzeszowa mieszkańcy osiedla.

Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji budowy nie tylko samej kładki dla pieszych i rowerzystów (długość ok. 33 m, szerokość minimum 3 m) ale m.in. także dochodzących do przyszłej kładki ścieżek rowerowych (w kierunku północnym od kładki - długość ok. 120m, w kierunku południowym długość ok. 100m) oraz dróg dojazdowych i skrzyżowania projektowanej drogi z ul. Jachowicza.

Dokumentacja inwestycji ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku.



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ogrywa Jastrzębski Węgiel w trzech setach

RZESZÓW. Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrany został Jakub Jarosz.

Rzeszów

Nagroda Ministra Inwestycji i Rozwoju dla studenta PRz za najlepszą rozprawę doktorską

RZESZÓW. Zwycięska rozprawa doktorska dotyczyła technologii wzmacniania konstrukcji betonowych przy użyciu wstępnie naprężanych taśm kompozytowych.

Rzeszów

Głos rzeszowskiej kurii w sprawie odwołanego spektaklu

RZESZÓW. Poznaliśmy stanowisko Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie w sprawie spektaklu Pawła Passiniego #chybanieja.

Rzeszów

130 pożarów traw w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu. Jeden z największych miał miejsce w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. 14 hektarów nieużytków spłonęło w Rzeszowie przy ul Beskidzkiej.

Rzeszów

Matysówka została 31 osiedlem Rzeszowa. Kolejnym Miłocin?

RZESZÓW. teraz czas na zatwierdzenie statutu osiedla oraz przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.

Rzeszów

Studenci skorzystają z symulatora wirtualnej sceny zbrodni. W planach symulator ataku terrorystycznego

RZESZÓW. Program „Wirtualnej sceny zbrodni” obejmuje dwa oddzielne scenariusze.

Rzeszów

Pięć firm zainteresowanych poszerzeniem ścieżki pieszo-rowerowej nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dwie z pięciu ofert mieszczą się w progu finansowym miasta.

Rzeszów

Znamy liczbę bezdomnych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Wśród nich jest siedmioro dzieci

RZESZÓW. W stolicy województwa podkarpackiego jest 128 osób bezdomnych. 

Reklama