Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Ruszył przetarg na rozbudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

Dodano: 03.04.2019 r.

fot. Dokumentacja projektowa/ Pracownia Projektowa Iwony Matlingiewicz
fot. Dokumentacja projektowa/ Pracownia Projektowa Iwony Matlingiewicz
RZESZÓW. 29 marca rozpoczął się przetarg na przebudowę, nadbudowę oraz rozbudowę budynku Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Inwestycja ma kosztować prawie 46 mln złotych, z czego ok. 39 mln pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.  Przypomnijmy, że Podkarpackie Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie jest jedynym szpitalem na Podkarpaciu, gdzie kompleksowo diagnozuje się i leczy choroby układu oddechowego, w tym raka płuc.

Do nowego budynku trafią pacjenci z Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc ze starej części szpitala tzw. „Pałacyku”, w którym warunki nie spełniają wymaganych standardów i nie pozwalają na sprawną, nowoczesną diagnostykę.

Przetarg dotyczy jedynie pierwszego etapu inwestycji i obejmuje m.in. rozbudowę pięciokondygnacyjnego budynku, przebudową piwnic, budowę zjazdu z ul. Lubelskiej i dróg wewnętrznych,  montaż instalacji fotowoltaicznej, zakup  i montaż wyposażenia i sprzętu  medycznego oraz zagospodarowanie  terenu związane z nasadzeniem zieleni.
Reklama
Wiemy również co znajdzie się na poszczególnych kondygnacjach:
 
  • W piwnicach  zaprojektowano  pomieszczenia Centralnej Sterylizatornii oraz Zakładu  Patomorfologii (przygotowanie zwłok, chłodnia zwłok, wystawienie i odbiór  zwłok);
  • W poziomie parteru będą pomieszczenia  Kliniki   Pulmunologii  i  Chemioterapii;
  • Na I piętrze będą pomieszczenia  Kliniki   Gruźlicy  i  Chorób  Płuc;
  • Na II piętrze znajdą się pomieszczenia  Kliniki   Chirurgii Klatki  Piersiowej;
  • Na III piętrze będą pomieszczenia  Zakładu  Patomorfologii oraz pomieszczenia  Zakładu  Diagnostyki  Laboratoryjnej

Wykonawcy na składanie ofert mają czas do 9 maja br. Nowy budynek powstanie przy istniejącym już „Pałacyku”. Maksymalny czas na wykonanie inwestycji (od momentu podpisania umowy) wynosi 26 miesięcy.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiózł 10-letniego syna mając 4 promile

RZESZÓW. Policjanci z Dynowa zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, który przewoził w aucie 10-letniego syna będąc pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy dwóch linii MPK

RZESZÓW. Od 1 czerwca 2021 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 5 i 53.

Rzeszów

Piknik rodzinny na Miasteczku Ruchu Drogowego

RZESZÓW. Wydarzenie organizowane przez ZTM połączone będzie z inauguracją nowego sezonu Miejskiej Wypożyczalni Rowerów i Skuterów. 

Rzeszów

Ulica Spacerowa na Zalesiu będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miejscy radni zarezerwowali w budżecie 200 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ul. Spacerowej na osiedlu Zalesie. Chodzi o 650-metrowy odcinek drogi, od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza.

Rzeszów

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Reklama