Rzeszów - Czwartek, 05.06.2025
Reklama

Ruszył remont drogi przy rzeszowskiej Plazie

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Geodetów przy CH Plaza Rzeszów. Roboty potrwają do piątku 20 sierpnia 2021 r. W tym czasie ul. Geodetów wzdłuż budynku centrum handlowego, aż do ul. Rejtana będzie całkowicie zamknięta.

Remont ul. Geodetów na odcinku obok CH Plaza Rzeszów poprzedziły wielomiesięczne negocjacje z wszystkimi właścicielami drogi. Oprócz rzeszowskiej Plazy – inicjatora remontu – jest jeszcze 5-ciu właścicieli. Rozmowy miały na celu ustalenie zakresu kompleksowego remontu odcinka drogi, na który narzekali klienci. Naprawą nawierzchni zajmuje się przedsiębiorstwo MOLTER.

Jak tłumaczy Radosław Jamrozik, Dyrektor Centrum blisko cztery lata trwały rozmowy i próby porozumienia się z wszystkimi sąsiadami w kwestii remontu. – Niestety tak jak to często bywa, droga leży na sześciu działkach. Każdy właściciel ma swój proporcjonalny udział, dlatego zaproponowaliśmy, żeby każdy pokrył koszty remontu tylko fragmentu, którego jest właścicielem. Przygotowanie prac poprzedziły dokładne badania i ekspertyzy laboratoryjne, które zleciło nasze Centrum. Po pracochłonnych negocjacjach udało się porozumieć ze wszystkimi sąsiadami w kwestii remontu i zakresu prac na wspólnym odcinku ul. Geodetów. - wyjaśnia Radosław Jamrozik, Dyrektor CH Plaza Rzeszów.
Reklama
Naprawa drogi wymaga całkowitego wyłączenia jej z ruchu samochodowego. Utrudnienia potrwają do 20 sierpnia 2021 r. Remont czasowo utrudni klientom CH Plaza Rzeszów możliwość korzystania z parkingu, ale cały czas dostępny pozostanie parking główny obok hipermarketu E.leclerc.

Na czas remontu w CH Plaza Rzeszów będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu nie tylko dla klientów, ale także najemców i dostawców. Wyznaczone zostały tymczasowa miejsca dostaw i trasy, którymi można bezpiecznie zaopatrzyć sklepy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Rzeszów

Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie

RZESZÓW. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wydłużony termin to szansa na większą liczbę firm, które...

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku

RZESZÓW. Wszystkie pojazdy biorące udział w kolizji wylądowały w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Reklama