Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Ruszyła budowa nowego komisariatu. Podpisano już umowę z wykonawcą

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Rozpoczęła się długo oczekiwana budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie. Czterokondygnacyjny obiekt powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny na os. Przybyszówka. Ma być gotowy do 2024 r.

Budowa nowej siedziby II komisariatu to dla rzeszowskiej policji priorytetowa, wyczekiwana od lat inwestycja. Do nowego budynku przeniosą się funkcjonariusze z komisariatu na Baranówce, gdzie warunki do pracy pozostawiają wiele do życzenia. Nowy komisariat zostanie wybudowany na działce przekazanej przez władze Rzeszowa przy ul. Bł. Karoliny, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wołyńską.

Będzie to duży, czterokondygnacyjny obiekt, o powierzchni użytkowej 3000 m². W nowym budynku pracować będą nie tylko funkcjonariusze i pracownicy z II Komisariatu Policji, ale także z Komisariatu Policji Śródmieście oraz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Do budynku zostanie też przeniesiony Wydział Ruchu Drogowego KMP, który obecnie mieści się w starym, zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej.
Reklama
W nowym komisariacie pracować będzie około 200 osób. Na działce powstanie też budynek garażowy o powierzchni  800 m², a także parking na 60 miejsc. Inwestycję zrealizuje firma Baudziedzic z Głogowa Małopolskiego. Jej wartość przekracza 22 mln zł.

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji zawarto umowę na budowę obiektu. Termin zakończenia prac zaplanowano na wiosnę 2024 roku.
 
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko czterogodzinna debata nt. Raportu o stanie miasta Rzeszów

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa chwalili raport, natomiast Prawo i Sprawiedliwość wypunktowało braki.

Rzeszów

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem.

Rzeszów

Póki co miasto nie dopłaci do zbiorników na deszczówkę

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych Prawa i Sprawiedliwości został skierowany do komisji.

Rzeszów

26-latek zniszczył samochód. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Coraz rzadziej wybieramy się do muzeów, choć zbiorów przybywa

PODKARPACIE. Liczba zwiedzających w ub. roku była o 36,2 tys. mniejsza niż w 2017 roku.    

Rzeszów

Autobusy MPK dowiozą mieszkańców na koncert Jednego Serca Jednego Ducha i Wschód Kultury

RZESZÓW. Koncert jednego Serca jednego Ducha odbędzie się 20 czerwca, natomiast Wschód Kultury rozpocznie się 21 czerwca.

Rzeszów

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium?

RZESZÓW. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców oraz projekt uchwały zwiększający ceny biletów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rzeszowska policja publikuje wizerunek złodzieja roweru

RZESZÓW. Kradzieży roweru marki kross dokonano 8 kwietnia. 

Reklama