Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

Ruszyły loty z Jasionki do Olsztyna

Dodano: 20.06.2022 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Stolica Warmii i Mazur to druga w tym sezonie nowa destynacja w ofercie podrzeszowskiego lotniska. 12 czerwca br. zainaugurowano loty do Wenecji, natomiast  5 lipca rusza trzecie debiutanckie połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT, do Rijeki.

W piątkowy wieczór na podrzeszowskim lotnisku wylądował pierwszy samolot z Olsztyna. Maszyna przywitana została salutem wodnym od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Samolotem przyleciał m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego - Gustaw Marek Brzezin, którego witał włodarz naszego regionu, Władysław Ortyl.

– Droga z Bieszczadów na Mazury od dzisiejszego dnia droga znacznie się skróciła. Cieszę się, że możemy latać również do północno-wschodniej części kraju. Polacy chętnie odpoczywają
w Bieszczadach i na Mazurach – mówił Władysław Ortyl.

– To nowość w ofercie naszego lotniska, które z wychodzi na prostą po kryzysie wywołanym przez pandemię Covid-19. Destynacje, które proponuje Jasionka na rozpoczynające się właśnie wakacje są niezwykle atrakcyjne. Można zaplanować urlop zarówno w kraju jak i w słonecznym Zadarze czy w pięknej Wenecji – zachwalał marszałek woj podkarpackiego.

– Połączenie lotnicze łączące oddalone od siebie o ponad 500 km regiony Polski - Warmię i Mazury oraz Podkarpacie - przynosi nowe możliwości szybkiego oraz komfortowego podróżowania po kraju i odkrywania jego najpiękniejszych zakątków – podkreślał marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin. – Na pewno mieszkańcy północno-wschodniej Polski, pragnący spędzić urlop w urokliwym Rzeszowie czy w kameralnych Bieszczadach, jak również turyści z Podkarpacia - planujący błogi wypoczynek w Krainie Tysiąca Jezior - docenią główną zaletę nowego połączenia linii lotniczych LOT, czyli bardzo wyraźnie zaoszczędzony czas podróży – dodawał.
Reklama
Podrzeszowskie lotnisko odwiedził też Wiktor Wójcik, prezes portu lotniczego Olsztyn-Mazury. – Jestem przekonany, że nowa sezonowa trasa Polskich Linii Lotniczych LOT, łącząca Warmię i Mazury z Podkarpaciem, będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem pasażerów. O tym, że warto odwiedzić Krainę Tysiąca Jezior nie trzeba przekonywać, ale perspektywa wielogodzinnej podróży autem czy pociągiem z południa Polski nie była zachęcająca. Dzięki bezpośrednim rejsom prosto z Rzeszowa, Warmia i Mazury są w zasięgu godzinnego lotu – zachęcał Wiktor Wójcik

Z i do Olsztyna latać będziemy samolotami Bombardier Q400. Rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki - do 5 września. Z Jasionki na lotnisko Olsztyn-Mazury samoloty startują w poniedziałki o godz. 19.55 i lądują o 21.00, zaś w piątki o 20.00, a nad jeziorami są o 21.05.

W przeciwną stronę lot jest 5 minut dłuższy - w poniedziałki od 18.15 do 19.25, zaś w piątki od 18.20 do 19.30.

– Kolejna krajowa destynacja z naszego lotniska na pewno poszerzy wachlarz wyboru  dla naszych pasażerów, którzy jeszcze w czerwcu są na etapie planowania urlopów, albo weekendowych wypadów na Mazury. Tym bardziej, że do Olsztyna można polecieć nie tylko na dłuższy wypad, ale też na przykład na weekend, korzystając z piątkowych i poniedziałkowych lotów w atrakcyjnych cenach – mówił Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka.

W sezonie letnim podrzeszowski port obsługuje 23 kierunki w 12 krajach. To ponad 80 rotacji tygodniowo, rekord w historii lotniska.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Rzeszów

W Rzeszowie notuje się coraz więcej oszustw na BLIK-a

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci obserwują rosnącą liczbę oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów BLIK.

Rzeszów

Poranne wypadki na ulicach Rzeszowa. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rzeszów

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu

Kobiecy Kongres to platforma spotkań, wymiany doświadczeń i przede wszystkim miejsce do dyskusji na ważne dla kobiet tematy.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Strażowie. Nie żyje 78-letni mężczyzna

Mężczyzna wpadł pod przyczepę ciągnika rolniczego, który go omijał.

Reklama