Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Ruszyły pierwsze prace związane z budową nowoczesnego biurowca w centrum Rzeszowa

Dodano: 07.11.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Trwa przygotowywanie terenu pod budowę nowoczesnego biurowca w ścisłym centrum miasta. Corner Point ma być gotowy w ciągu dwóch lat.

Budynek zaprojektowało rzeszowskie biuro architektoniczno-projektowe MWM Architekci. Inwestycja ma za sobą długą historię – pozwolenie na budowę wydano w sierpniu 2024 roku, jednak proces jego uzyskania trwał blisko pięć lat. W tym czasie powstało kilkadziesiąt koncepcji, a ostateczny projekt zaprezentowano w marcu bieżącego roku.

Nowoczesny biurowiec w sercu Rzeszowa

Corner Point będzie biurowcem klasy A, zlokalizowanym u zbiegu ulic Cieplińskiego, Zygmuntowskiej i Moniuszki.

– Budynek w zamyśle ma przywracać tkance miejskiej jej ludzki wymiar poprzez uporządkowanie i uzupełnienie zabudowy oraz tworzenie wartościowych przestrzeni publicznych – informuje pracownia architektoniczna MWM.

Architekci podkreślają, że zależało im nie tylko na stworzeniu nowoczesnej przestrzeni biurowej, lecz także na uporządkowaniu i ożywieniu otoczenia inwestycji.

– Chcieliśmy przywrócić ciągłość pierzei wzdłuż ulic, uzupełnić rozerwaną tkankę miejską i właściwie domknąć narożniki zabudowy, tworząc jednocześnie wartościowe przestrzenie publiczne – dodają projektanci.

Biurowiec będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i około 6 000 m² powierzchni biurowej. W części podziemnej zaplanowano dwupoziomowy garaż.

Ruszyły pierwsze prace

Jak przekazał Maciej Łobos, wspólnik i założyciel MWM Architekci, projekt jest wymagający ze względu na lokalizację w samym centrum miasta.

– To bardzo trudna budowa, ponieważ powstaje w ścisłej zabudowie śródmiejskiej – wyjaśnia Łobos. – Na razie wykonawca prowadzi stopniowe przygotowania terenu. Pierwszym krokiem jest przebudowa istniejących sieci, tak aby możliwe było rozpoczęcie zasadniczych robót ziemnych.

Prace mają potrwać około dwóch lat. Jak podkreśla architekt, gdyby inwestycję realizowano w innej lokalizacji, budowa zakończyłaby się szybciej.

– W prostszych warunkach moglibyśmy zamknąć cały proces w 18 miesięcy, ale w centrum miasta dochodzą ograniczenia logistyczne – dodaje.

Inwestorem przedsięwzięcia jest rzeszowska spółka LEMAX.


Reklama

Wizualizacja budynku Corner Point  / MWM Architekci

Reklama

Komentarze

a***l 11.11.2025, godz. 20:27
czyli dodatkowe min 600 osób w centrum miasta - dodatkowe 600 samochodów które bedą musiały gdzies parkowc i codziennie rano i po południu beda sie powiekszać korki. Nie mozna by tak jak w Paryzu wszystkie biurowce są na La defance gdzie jest doskonała komunikacja (kolej, RER, metro , autobusy, tramwaje i autostrady)

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

2 września zamykają przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego. Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 2 września przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego będzie niedostępny dla kierowców. 

Rzeszów

Trzy firmy chcą dostarczyć dla Rzeszowa 40 autobusów. Jest szansa na podpisanie umowy

RZESZÓW. Jest jedna oferta, która odpowiada wymaganiom finansowym ratusza.

Rzeszów

Teren w rejonie ul. Lawendowej i ul. Daliowej uratowany przed zabudową

RZESZÓW. Zagospodarowanie przewiduje tereny zielone i tak też pozostanie.

Rzeszów

ZTM przywraca kursowanie autobusu linii nr 50 na Zalesiu

RZESZÓW. Od 2 września br. przywrócona zostaje linia nr 50 na os. Zalesie.

Rzeszów

Jest zgoda na zamianę działek z deweloperem. Andrzej Dec: „Znowu Hartbex dostanie znacznie więcej”

RZESZÓW. Łącznie miasto oddało 3,3 ha terenu, natomiast Hartbex przekazał 2,6 ha.

Rzeszów

Raport z przebudowy stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. O stanie prac informowano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rzeszów

100-lecia Aeroklubu Polskiego w Jasionce. ZTM uruchamia dodatkowe linii L1 i L2

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę na rzeszowskim lotniskiem odbędzie się 100-lecia Aeroklubu Polskiego.

Reklama