Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Ryanair ogłosił letnią siatkę połączeń z Rzeszowa. 10 tras, w tym Edynburg

Dodano: 20.01.2026 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe Ryanair
fot. Materiały prasowe Ryanair

RZESZÓW. Irlandzkie linie lotnicze Ryanair ogłosiły letnią siatkę połączeń z Rzeszowa. Rozkład lotów obejmuje aż 10 tras. Nowością jest Edynburg, który po sukcesie zimowym pozostaje w siatce także latem.

- Z ogromną satysfakcją ogłaszamy nasz rekordowy letni rozkład lotów z Rzeszowa, który przynosi aż 10 tras, w tym nowość – Edynburg, pozostający w siatce po sukcesie zimowym. Powracają także popularne kierunki, takie jak Malta i Zadar, dzięki czemu mieszkańcy regionu zyskują jeszcze więcej możliwości podróżowania – od słonecznych plaż po najpiękniejsze miasta Europy. Rzeszów-Jasionka to dla nas ważny partner, a dzisiejsze ogłoszenie pokazuje, że Ryanair konsekwentnie rośnie i inwestuje w regionie – informuje Alicja Wójcik-Gołębiowska, Head of Comms Ryanair na region CEE & Baltics.

- Rekordowy letni rozkład lotów Ryanair to docenienie potencjału lotniska Rzeszów-Jasionka oraz potwierdzenie rosnącego naszego znaczenia na mapie europejskich połączeń. Tak szeroka oferta pozwala planować naszym pasażerom zarówno wakacyjne wyjazdy, city-breaki, jak i podróże biznesowe, a dla regionu stanowi istotny impuls dla rozwoju turystyki i gospodarki." – mówi Bartosz Górski, Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

Reklama

Z Rzeszowa do Edynburga

27 października 2025 r. Ryanair uruchomił bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Edynburga. Loty do stolicy Szkocji realizowane są dwa razy w tygodniu - w poniedziałki o godz. 6:00 (przylot do Rzeszowa o 9:50) oraz w piątki o 6:35 (przylot o 10:25). Rejsy powrotne z Jasionki odbywają się odpowiednio o godz. 10:15 i 10:50, z przylotami do szkockiej stolicy po dwóch godzinach lotu.

W związku z dużym zainteresowaniem tym kierunkiem, irlandzki linie postanowiły pozostawić tę destynację w letniej siatce połączeń.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

RZESZÓW. „W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Wykonawcę linii kolejowej na lotnisko poznamy w grudniu

RZESZÓW. Zdaniem wicemarszałek województwa podkarpackiego Podmiejską Koleją Aglomeracyjną pojedziemy już w 2022 roku.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalarni PGE.

Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski.

Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku.

Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Reklama