Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Rzeszów będzie miał dwie nowe ulice

Dodano: 04.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Jedna z ulic znajdzie się na osiedlu im. Franciszka Kotuli, druga na os. Przybyszówka. Nadaniem nazw zajmą się rzeszowscy radni.

Na najbliższej sesji Rady Miasta pojawią się dwa projekty uchwał. Pierwszy z nich wiąże się z wnioskiem Spółdzielni Mieszkaniowej „Projektant”, w którym mowa o nadaniu nazwy dla ulicy będącej aktualnie „odgałęzieniem” ul. Grechuty.

Nowa ulica miała by nosić nazwę Tadeusza Hejdy i znajduje się pomiędzy przy ul. Krajobrazowej, tuż za blokami nr 19, 21 i 23: „Proponowana nazwa ulicy Tomasza Hejdy wkomponowana jest w istniejące nazewnictwo stosowane w tym rejonie tj: Marka Grechuty, Czesława Niemena oraz Anny German” – czytamy w projekcie uchwały.
Reklama
Drugi projekt uchwały mówi o nowobudowanej ulicy znajdującej się pomiędzy Szkołą Podstawową Nr 18 w Rzeszowie a ul. Dynowską. Spółdzielnie Mieszkaniowa „Projektant” proponuje jej nadanie nazwy ulicy Czudeckiej: „W związku z dynamiczną rozbudową osiedla istnieje konieczność nadania nazwy dla nowobudowanej ulicy. Obecnie na tym terenie trwa budowa kilku budynków wielorodzinnych” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Oficjalną decyzję w sprawie nadania nowych nazw muszą podjąć rzeszowscy radni. Tematem zajmą się już 9 lipca.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Podpisano umowy na dofinansowanie przez miasto zajęć dla dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Z oferty skorzysta 210 osób. 

Rzeszów

Kolejne inwestycje w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ruszyły prace na kolejowej trasie z Rzeszowa do Strzyżowa n/Wisłokiem. Nowe przystanki ułatwią dostęp do kolei, a mijanki zapewnią możliwość większej liczby połączeń.

Rzeszów

Na rzeszowskich Bulwarach powstanie nowa podłoga taneczna

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem powstanie nowa, wytrzymała podłoga taneczna. Będzie wykorzystywana m.in. podczas miejskich potańcówek.

Rzeszów

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych przekazała dla mieszkańców Rzeszowa bezpłatne maseczki. Od piątku są dostępne w wielu punktach miasta.

Rzeszów

Plaza poszerza ofertę o sklep z odzieżą dla dzieci

RZESZÓW. Nowy najemca w rzeszowskiej Plazie. Ofertę dziecięcą Centrum wzmocni marka 5.10.15. oferująca szeroki wybór odzieży dla dzieci. Otwarcie sklepu zaplanowano na początek marca.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy poszukują archiwalnych fotografii

​RZESZÓW. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię.

Rzeszów

Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszły weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo czy zawody odbędą się przy udziale...

Reklama