Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Rzeszów ma coraz więcej mieszkańców

Dodano: 07.10.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wg najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie, stolica innowacji stale zwiększa liczbę mieszkańców. Z kolei w województwie podkarpackim liczba ludności zmalała.

O 1,9 tys. osób wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa w stosunku do roku ubiegłego. Na koniec pierwszego półrocza 2020 roku, stolica województwa podkarpackiego liczyła 196,8 tys. mieszkańców.
W ciągu pierwszych 6 miesięcy br. w Rzeszowie zawarto 189 małżeństw, zanotowano 1,1 tys. urodzeń i 841 zgonów. W Rzeszowie po raz kolejny odnotowano najwyższy przyrost naturalny ze wszystkich miast wojewódzkich (2,6 na 1 tys. ludności). 

Jeśli chodzi o Podkarpacie, liczba ludności zmalała. Na koniec czerwca 2020 roku nasze województwo liczyło 2 mln 126 tys. mieszkańców, tj. o 1,6 tys. osób mniej niż w poprzednim roku.  

Z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń na Podkarpaciu znacznie spadła liczba zawartych małżeństw. Mniej było również urodzeń i zgonów.

W okresie pierwszych 6 miesięcy br. w naszym województwie zawarto 1,9 tys. małżeństw oraz zanotowano 9,8 tys. urodzeń żywych. Zgonów natomiast było 10,1 tys. Przyrost naturalny wyniósł minus 0,2 na 1 tys. mieszkańców.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

Rzeszów

Nowe, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej dla Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się wkrótce o 14 nowych autobusów gazowych i elektrycznych. Pojazdy dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od środy, 4 maja zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii 0A, 0B, 18, 19, 39, 44, 53, N1, N2, N3 kursujących ulicą Grottgera i Pl. Kilińskiego.

Rzeszów

Zielona inwestycja na osiedlu Nowe Miasto

RZESZÓW. Łąka kwietna, rabata bylinowa i zakątki tematyczne – to elementy, które wypełnią nową przestrzeń rekreacyjną, która powstanie na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Ruszył przetarg na dokumentację dla budowy kładki na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Strug na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 5 maja zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca PKP

RZESZÓW. W związku z rozpoczęciem prac przy budowie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, od czwartku 5 maja 2022r. na okres 30 dni, zmieni się organizacja ruchu w rejonie dworca kolejowego w Rzeszowie.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy miejskie w majówkę?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej, jaki będzie obowiązywał w czasie majówki.

Rzeszów

Ponad 2,5 mln zł od miasta na sport

RZESZÓW. W czwartek w rzeszowskim ratuszu podpisano i wręczono kolejne umowy na dofinansowanie klubów sportowych działających w Rzeszowie.

Reklama