Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

Dodano: 09.11.2021 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Projekt zakłada m.in. przeprowadzenie lekcji o pszczołach w szkołach podstawowych, montaż domków dla pszczoły murarki ogrodowej, stworzenie edukacyjnych filmów oraz publikacje postów edukacyjnych w mediach społecznościowych.

Głównym celem przedsięwzięcia jest wypracowanie postaw sprzyjających pszczołom wśród mieszkańców Rzeszowa i miast partnerskich: węgierskiej Nyiregyhazy oraz słowackich Koszyc i Stropkova. Dzięki niemu mieszkańcy dowiedzą się, jak w łatwy i ogólnodostępny sposób można pomóc dzikim zapylaczom, nie będących pod opieką profesjonalnych pszczelarzy.

Projekt będzie realizowany do końca maja 2022 r. Jest koordynowany jest przez Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa oraz wspierany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Strażak z rzeszowskiej komendy miejskiej otrzymał medal od Prezydenta RP

RZESZÓW. Medal Za Ofiarność i Odwagę został wręczony podczas uroczystości, która odbyła się 8.01.2020r. w Pałacu Prezydenckim.

Rzeszów

Wydano „wuzetkę” na wieżowiec na os. Nowe Miasto. Będzie mógł mieć nawet 180 m wysokości

RZESZÓW. Inwestycja miała by się znajdować na parkingu przed Delikatesami Centrum na ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Kolejne problemy z obwodnicą południową miasta

RZESZÓW. Tym razem „kłody pod nogi” rzucają władzom miasta mieszkańcy i stowarzyszenie, zajmujące się oceną legalności działań administracji

Rzeszów

Ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest

RZESZÓW. Mieszkańcy mogą liczyć na 100% pokrycie kosztów.

Rzeszów

Sprawdź, ile osób skorzystało z lotniska w Jasionce w ubiegłym roku

RZESZÓW. Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

ZTM zmienia rozkład jazdy jednej linii i uruchamia dodatkowe połączenie

RZESZÓW. Nowe połączenie będzie kursować z Dworca Lokalnego do Krasnego.

Reklama