Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

Rzeszów otrzymał dofinansowanie na dwa ekologiczne projekty

Dodano: 16.12.2025 r. / Redakcja

fot. UM Rzeszowa
fot. UM Rzeszowa

RZESZÓW. Zakup nowych, ekologicznych autobusów oraz w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza w Rzeszowie – to projekty, na które Rzeszów otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych.

W ubiegłym tygodniu, w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowy, dzięki którym miasto otrzyma dofinansowanie do dwóch projektów.

- Pierwsza z nich dotyczy wykorzystania wolnych środków z unijnego dofinansowania z KPO, które pozostały nam po przetargu na zakup autobusów wodorowych. To kwota 2 612 260 zł. Dzięki dzisiejszej umowie wykorzystamy je na zakup kolejnych ekologicznych autobusów dla mieszkańców. Będą to trzy autobusy o napędzie elektrycznym – mówi Konrad Fijołek.

Reklama

Na temat zakupu 20 autobusów wodorowych pisaliśmy TUTAJ

Kolejna podpisana w zeszłym tygodniu umowa dotyczy pozyskania dofinansowania w wysokości 450 388 zł. Środki te oraz wcześniej zdobyte dofinansowanie z Programu LIFE Unii Europejskiej - 772 094 pozwolą na realizację projektu, który pomoże miastu w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza w Rzeszowie. Powstanie m.in. Plan Jakości Powietrza oraz wdrożone zostanie narzędzie służące do zarządzania jakością powietrza, które pomoże podejmować działania ograniczające emisję zanieczyszczeń.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Reklama