Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje

Dodano: 07.06.2022 r.

Na zdj. Trzmielowisko w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem - powstałe w ramach I edycji programu "Rzeszów to MY" / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa
Na zdj. Trzmielowisko w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem - powstałe w ramach I edycji programu "Rzeszów to MY" / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.

W ramach naboru poszukiwane są pomysły na mikro innowacje miejskie, które przyczynią się do poprawy jakości życia w mieście. Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły dotyczące trzech obszarów: nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni miejskiej, rozwiązań ułatwiających poruszanie się po mieście oraz zieleni w mieście.

Aby zgłosić pomysł wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie urbanlab.erzeszow.pl (zakładka: Tematy miejskie - Rzeszów to MY) i dostarczyć go drogą mailową na adres: urbanlab@erzeszow.pl lub osobiście do przestrzeni CIM - Urban Lab (ul 3 Maja 13, I piętro) do 1️5 czerwca 2022 roku.

Wybrane pomysły zostaną przetestowane w przestrzeni miasta, a te przynoszące realne zmiany, zostaną wdrożone.

W ramach I i II edycji programu w Rzeszowie powstały: budki dla jerzyków i domki dla jeży, społeczny ogród owocowo-warzywny zielonych przy Szkole Podstawowej nr 25, trzmielowisko na Bulwarach, ławka solarna Parku Jedności Polonii z Macierzą oraz mural ekologiczny na budynku Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami osiedli Baranówka i Gen. Andersa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa zaprasza na drugie w tym miesiącu spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Rzeszów

Rzeszów ma 20 nowych autobusów

RZESZÓW. Do stolicy Podkarpacia przyjechało 20 nowych, ekologicznych autobusów wyprodukowanych przez firmy Solaris i Autosan. Ich zakup został dofinansowany w 85 procentach ze środków unijnych.

Rzeszów

Drugi eko-bazarek w Parku Papieskim. Tym razem w świątecznym klimacie

RZESZÓW. W przyszłą sobotę, w Parku Papieskim po raz kolejny będzie można zakupić produkty bezpośrednio od lokalnych producentów. Tym razem w świątecznym klimacie. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to idealne miejsce do zrobienia...

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. Nie żyje 77-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do dwóch poważnych wypadków z udziałem pieszych doszło wczoraj w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich zginął 77-letni mężczyzna.

Rzeszów

Gotowa jest już nowa hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowa hala sportowa przy ul. Towarnickiego to jeden z najnowocześniejszych obiektów w okolicy - zarówno pod względem sportowym, jak i architektonicznym.

Reklama