Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Rzeszów w czerwonej strefie. Od soboty nowe obostrzenia

Dodano: 15.10.2020 r.

fot. RESinet.pl / KPRM
fot. RESinet.pl / KPRM
RZESZÓW. 11 miast wojewódzkich, w tym Rzeszów od soboty 17 października 2020 r. znajdzie się w strefie czerwonej.  Od tego dnia będą również obowiązywały nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych. Co nas czeka?

Na Podkarpaciu strefą czerwoną objętych zostanie łącznie 16 powiatów, w tym dwa miasta. W strefie czerwonej znajdą się: powiat brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski, Przemyśl oraz Rzeszów.

W związku z postępującą pandemią koronawirusa, od 17 października rząd wprowadza nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych.  

Jakie ograniczenia w czerwonej strefie?

W placówkach handlowych liczba klientów zostanie ograniczona do 5 osób na jedną kasę.

Ograniczenia co do liczby osób dotyczą również transportu publicznego, gdzie zajętych będzie mogło być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.
Reklama
Restauracje i punkty gastronomiczne będą czynne w godz. 6:00 - 21:00. Poza tymi godzinach lokale będą mogły świadczyć usługi na wynos. W lokalu będzie mógł być zajęty co drugi stolik.  

W uroczystościach religijnych będzie mogła uczestniczyć jedna osoba na 7 mkw, a w zgromadzeniach publicznych łącznie 10 osób.

Od 17 października zamknięte zostaną baseny, aquaparki i siłownie. Wydarzenia sportowe będą odbywały się przy pustych trybunach, natomiast w wydarzeniach kulturalnych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 25 % publiczności.

Nauka w szkołach wyższych i średnich będzie odbywała się w trybie zdalnym. (z wyjątkiem zajęć praktycznych).

Od 19 października zacznie obowiązywać zakaz organizacji wesel, styp i imprez okolicznościowych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowoczesny rezonans magnetyczny w szpitalu przy ul. Rycerskiej

RZESZÓW. W Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie otwarto nowoczesną Pracownię Rezonansu Magnetycznego. Pracownia posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Powstała dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rzeszów

Ruszyła rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Inwestycję za ponad 124 mln zł realizuje firma Budimex S.A.

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze w budżecie Rzeszowa na projekty trzech inwestycji

RZESZÓW. Na wniosek Konrada Fijołka prezydenta Rzeszowa rada miasta zarezerwowała dodatkowe pieniądze w budżecie miasta na trzy ważne inwestycje.

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Reklama