Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

Dodano: /

zdjęcie z konferencji prasowej dZdjęcie z konferencji otyczącej kandydatury Rzeszowa do tytułu Europejskiej Stolicy Sportu, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
zdjęcie z konferencji prasowej dZdjęcie z konferencji otyczącej kandydatury Rzeszowa do tytułu Europejskiej Stolicy Sportu, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Starania o zaszczytne miano zainaugurował oficjalnie w środę, 26 marca, Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek i Marta Niewczas, 6-krotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym, radna oraz pomysłodawczyni ubiegania się o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Eliminacje organizuje European Capitals and Cities of Sport Federation (ACES Europe) - stowarzyszenie non-profit z Brukseli.

Co Rzeszów może zyskać? Zewnętrzne środki finansowe na projekty międzynarodowe, nowe doświadczenia, większy prestiż i znaczenie polityki sportowej, udział w kongresach i konferencjach organizowanych przez ACES Europe.

Przygotowania do zdobycia tytułu, kolejne przedsięwzięcia oraz inicjatywy przybliżające Rzeszów do zaszczytnego miana, można śledzić na nowo utworzonej stronie internetowej: https://miastosportu.erzeszow.pl Są tu już piękne sportowe zdjęcia, ambasadorzy naszej kampanii i miejsce na podzielenie się swoją historią. Niebawem zostaną zamieszczone kolejne treści.


Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wrocławscy policjanci z psami pomagają w poszukiwaniu Mariusza Michalika

RZESZÓW. Już blisko 2,5 miesiąca trwają poszukiwania 25-letniego Mariusza Michalika, który zaginął 5 stycznia br. W tym tygodniu akcję poszukiwawczą wsparli funkcjonariusze z Wrocławia wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami.

Rzeszów

Powstanie II linia ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE przygotowuje się do budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Rzeszów

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Utrudnienia dla pieszych przy moście Lwowskim

RZESZÓW. W związku z budową kładki rowerowej, przy moście Lwowskim zamknięto schody dla pieszych.

Rzeszów

Będą budować roboty i startować w międzynarodowych zawodach. Wkrótce w Rzeszowie otwarcie RoboLAB

PODKARPACIE. Wczoraj na Politechnice Rzeszowskiej podpisano porozumienie dotyczące utworzenia w Rzeszowie RoboLABu.

Rzeszów

Nowy pojazd dla rzeszowskich strażaków

RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.

Rzeszów

Psie wybiegi w Rzeszowie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W poniedziałek, 8 marca 2021 r. ruszyły wiosenne porządki na terenie wybiegów dla psów. Do końca miesiąca miejsca te będą nieczynne.

Reklama