Rzeszów - Poniedziałek, 07.07.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci kontrolowali samochody, które emitują za dużo spalin

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 70 pojazdów skontrolowali rzeszowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego w ramach działań pn. „Cichy i czysty Rzeszów”.

Wczorajsze działania policjantów miały na celu wyeliminowanie z ruchu pojazdów niespełniających norm dotyczących emisji spalin i zadymienia, a także pojazdów generujących nadmierny hałas.

Funkcjonariusze przy pomocy dymomierzy, czyli urządzeń służących do pomiaru zadymienia spalin, sprawdzali czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności.

Weryfikowali także stan techniczny samochodów.

Podczas środowej akcji, policjanci skontrolowali 74 pojazdów. Tyko jeden z nich nie został dopuszczony do dalszej jazdy z uwagi na nadmierną emisję spalin.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie pojawi się ponad 400 nowych defibrylatorów AED. Ruszyła akcja #dajemyserce

RZESZÓW. Powstanie również aplikacja na telefon lokalizująca ich położenie.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi w CH Plaza

RZESZÓW. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. 

Rzeszów

Trwa budowa basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. - Jest to jedna z największych inwestycji, które są obecnie prowadzone w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce i miasto Rzeszów wznawiają współpracę promocyjną

RZESZÓW/JASIONKA. Podpisano umowę, dzięki której stolica Podkarpacia znów będzie promowana na podrzeszowskim lotnisku oraz w miastach, do których można dotrzeć z niego bezpośrednio, czyli Warszawie, Gdańsku i Szczecinie.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali innowacyjną piankę poliuretanową

Od kilku lat pianki poliuretanowe cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza w budownictwie. 

Rzeszów

W piątek utrudnienia w rejonie mostu Narutowicza

RZESZÓW. W związku z dwoma inwestycjami, realizowanymi w rejonie mostu Narutowicza, w piątek (23.07) na moście oraz na ulicach: Wierzbowej i Naruszewicza wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otrzymała blisko 6 mln zł na kolejne inwestycje

RZESZÓW. Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało Politechnice Rzeszowskiej 5 919 000 zł dotacji celowej na inwestycje. 

Rzeszów

Rusza rozbudowa ul. Zygmunta I Starego w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na osiedlu Wilkowyja obejmie odcinek drogi o długości ponad 700 metrów,  od skrzyżowania z ul. Królewską do skrzyżowania z ul. Olbrachta. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i...

Reklama