Rzeszów - Czwartek, 04.09.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

Dodano: 29.09.2020 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Do tej nietypowej interwencji doszło w ubiegłą środę. Około godz. 15, dyżurny rzeszowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na parkingu przy ul. Powstańców Warszawy oczekuję mężczyzna z rodzącą kobietą, potrzebujący pomocy w dotarciu do szpitala. Dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce policyjny patrol drogówki. Funkcjonariusze używając sygnałów uprzywilejowania szybko dotarli na miejsce.

Okazało się, że konieczne jest pilne przewiezienie kobiety do szpitala. Po poinformowaniu dyżurnego, z uwagi na godziny szczytu i tworzące się korki, policjanci zdecydowali się pilotować samochód z rodzącą kobietą. Po drodze, na skrzyżowaniu z ulicą Kwiatkowskiego, funkcjonariusze zauważyli jadącą po kobietę karetkę pogotowia. Blokując na chwilę skrzyżowania, pomogli bezpiecznie przekazać kobietę zespołowi ratownictwa medycznego. Już karetką została przewieziona do szpitala.


Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 roku dobiegła końca. Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt inwestycji to ponad 8,2 mln...

Rzeszów

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. W programie, m.in. koncert mobilnej filharmonii, animacje, konkursy z nagrodami, słodkie upominki i arteterapia.

Rzeszów

Pola Nadziei. Zasadzą żonkile w Parku Papieskim w szczytnym celu

RZESZÓW. To już 3. edycja akcji "Pola Nadziei" organizowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Rzeszów

Jazda profilaktyczna. Sprawdź, gdzie zaparkuje autobus "Medyka" w październiku

RZESZOW. W autobusie mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne 40+.

Rzeszów

Ul. Potockiego w Rzeszowie została przebudowana

RZESZÓW.  Jezdnia została poszerzona do 6 metrów, wybudowany został szeroki na 2 m chodnik oraz kanalizacja deszczowa.

Rzeszów

Kolejne udogodnienia dla pieszych i osób z niepełnosprawnościami na ul. Słowackiego

RZESZÓW. Zmieniono sposób parkowania samochodów, dzięki czemu na chodniku jest szerzej. Powstało również nowe miejsce parkingowe z oznaczeniem dla osób z niepełnoprawnościami.  

Rzeszów

W Rzeszowie rusza IX edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 03.10.2022 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Rozpoczęła się kolejna inwestycja związana z Podkarpacką Koleją Aglomeracyjną

RZESZÓW. W piątek, na terenie stacji kolejowej Rzeszów-Staroniwa odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali serwisowej będącej częścią zaplecza technicznego PKA.

Reklama