Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

Dodano:

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę około godz. 22.30, policjanci z rzeszowskiej drogówki interweniowali przy zdarzeniu drogowym na ul. Rejtana. 28-latek kierujący peugeotem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzy w latarnię. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny, a on sam na skutek poniesionych obrażeń został przewieziony karetką do szpitala.

W niedzielę o godz. 1:00 w nocy, patrol ze Śródmieścia został wezwany do innego nietrzeźwego kierującego. Policjanci ustalili, że 53-letni mieszkaniec Rzeszowa przyjechał saabem, wraz z pasażerem, do sklepu na ulicy Langiewicza po alkohol. Świadek zdarzenia widząc, że mężczyzna może być nietrzeźwy, zawiadomił policję. Jego przypuszczenia potwierdziły się. Badanie wykazało u 53-latka prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że samochód, którym przejechał mężczyzna nie posiada ważnych badań technicznych.
Reklama
Tego samego dnia o godz. 9.50, kolejny pijany kierowca został zatrzymany w Bratkowicach. 31-latek kierujący chevroletem wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji, a następnie podczas cofania wjechał tyłem do rowu. Mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. W samochodzie jechało z nim dwoje dzieci. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

Policjanci przypominają, że za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Ponadto wobec sprawcy przestępstwa, jakim jest kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie niższej niż 5 tys. złotych.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie trzeci punkt zbiórki odpadów

RZESZÓW. Kolejny PSZOK ma powstać w rejonie ul. Żołnierzy 9 Dywizji Piechoty.

Rzeszów

Back to School w Millenium Hall w ten weekend. Będą atrakcje dla dzieci i szkolna akcja rabatowa

W programie, m.in. kiermasz zajęć pozalekcyjnych, warsztaty naukowe oraz gry i zabawy edukacyjne.

Rzeszów

Zderzenie bmw z ciężarówką w Głogowie Małopolskim. Kierowca osobówki zginął na miejscu

RZESZÓW. 60-letni obywatel Francji kierujący bmw, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czoło z ciężarowym mercedesem. Mężczyzna zginął na miejscu. Kierowca ciężarówki został ranny i trafił do szpitala.  

Rzeszów

Od września płatny parking w Millenium Hall

RZESZÓW. Pierwsze 180 minut będzie bezpłatne. Za każdą kolejną godzinę zapłacimy wg cennika. 

Rzeszów

Nowe ambulanse dla rzeszowskiego pogotowia

RZESZÓW. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma cztery nowe ambulanse. Zakup trzech z nich został dofinansowany z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, czwarty pojazd zakupiono ze środków własnych.

Rzeszów

Nieczynne przystanki przy ul. Bardowskiego

RZESZÓW. Od dzisiaj zamknięte zostają zatoki autobusowe zlokalizowane przy ul. Bardowskiego. Autobusy będą odjeżdżały z przystanków na placu Wolności.

Rzeszów

Od września autobusy MPK pojadą do Albigowej

RZESZÓW. Od początku przyszłego miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżać do Albigowej w gminie Łańcut. Dzisiaj podpisano porozumienie w tej sprawie.

Reklama