Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

Dodano:

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę około godz. 22.30, policjanci z rzeszowskiej drogówki interweniowali przy zdarzeniu drogowym na ul. Rejtana. 28-latek kierujący peugeotem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzy w latarnię. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny, a on sam na skutek poniesionych obrażeń został przewieziony karetką do szpitala.

W niedzielę o godz. 1:00 w nocy, patrol ze Śródmieścia został wezwany do innego nietrzeźwego kierującego. Policjanci ustalili, że 53-letni mieszkaniec Rzeszowa przyjechał saabem, wraz z pasażerem, do sklepu na ulicy Langiewicza po alkohol. Świadek zdarzenia widząc, że mężczyzna może być nietrzeźwy, zawiadomił policję. Jego przypuszczenia potwierdziły się. Badanie wykazało u 53-latka prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że samochód, którym przejechał mężczyzna nie posiada ważnych badań technicznych.
Reklama
Tego samego dnia o godz. 9.50, kolejny pijany kierowca został zatrzymany w Bratkowicach. 31-latek kierujący chevroletem wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji, a następnie podczas cofania wjechał tyłem do rowu. Mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. W samochodzie jechało z nim dwoje dzieci. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

Policjanci przypominają, że za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Ponadto wobec sprawcy przestępstwa, jakim jest kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie niższej niż 5 tys. złotych.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowego rektora

RZESZÓW. 17 kwietnia 2020 wybrano nowego rektora Politechniki Rzeszowskiej na kadencję 2020-2024. Został nim dr hab. inż. Piotr Koszelnik, prof. PRz. Głosowanie przeprowadzono zdalnie.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył montaż maseczkomatów

RZESZÓW. Automaty ze środkami ochrony osobistej pojawią się w kilku lokalizacjach na terenie naszego miasta. Pierwszy z nich już jest.

Rzeszów

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Rzeszów

Uszkodził biletomat w autobusie MPK. Poszukuje go policja

RZESZÓW. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o uszkodzenie biletomatu mobilnego w autobusie MPK.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Rzeszów

Bilet na autobus kupisz bezdotykowo. ZTM testuje nowe kasowniki

RZESZÓW. Szykują się duże zmiany w systemie płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Reklama