RZESZÓW. „Gasimy ogień, rozpalamy serca” pod takim hasłem w tym roku strażacy z całej Polski grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie
W tym roku strażacy w całej Polsce pokazują, że nie tylko gaszą ogień, ale również rozpalają serca. W ramach 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku, strażacy organizują wiele ciekawych akcji, w tym m.in. licytacje, pokazy sprzętu i ratownictwa, czy udział w wydarzeniach lokalnych.
Rzeszowscy strażacy również biorą udział w ogólnopolskiej akcji. Już 26 stycznia w ramach akcji pod hasłem "Alpiniści dla WOŚP", strażacy wspólnie z alpinistami przemysłowymi, umyją okna na oddziałach dziecięcych w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Ale nie będzie to zwykłe mycie! Służby przebiorą się w stroje superbohaterów i korzystając z technik alpinistycznych zjadą do okien i namalują uśmiechy na twarzach małych i dużych pacjentów.
Z kolei w dniu wielkiego finału Orkiestry, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia, strażacy pojawią się na rzeszowskim Rynku. Będą pokazy sprzętu, technik ratowniczych oraz wiele innych ciekawych atrakcji.
RZESZÓW. Wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem Autobus Ciepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do 15 marca 2024 r.
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 18 listopada 2023 r. w szpitalu przy ul. Szopena będzie można skorzystać z badań i konsultacji dotyczących wczesnej diagnostyki i rozpoznaniu raka gruczołu krokowego.
RZESZÓW. Już wkrótce przebudowany odcinek ul Wyspiańskiego zostanie udostępniony mieszkańcom. Prace zostały już zakończone, pozostał jeszcze tyko odbiór.
RZESZÓW. Do końca listopada br. poznamy firmę, która wyremontuje dach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rzeszowie, przy ul. Rubinowej 4 na osiedlu Załęże. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł.
RZESZÓW. W poniedziałek, 13 listopada w centrum handlowym Auchan Krasne wystartowała kolejna zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz