Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Rzeszowska fontanna wymaga pilnego remontu. Zamkną ją na kilka dni

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przez trzy dni rzeszowska fontanna multimedialna będzie nieczynna. Powodem jest konieczność przeprowadzenia pilnego remontu atrakcji.

„Awarii uległa część pompek wykorzystywanych przede wszystkim podczas pokazów specjalnych. Bez naprawy tych urządzeń oraz wymiany części okablowania nie ma mowy o pokazach” – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Remont fontanny rozpocznie się w środę, 31 lipca. Atrakcja zacznie ponownie działać w sobotę, 3 sierpnia.

Pokazy codzienne fontanny odbywają się o godz. 12:00 (dla dzieci), 17:00 (pokaz dzienny,21:00 (pokaz wieczorny do 15 września) oraz 20:00 (pokaz wieczorny od 16 września do 13 października).

W bieżącym sezonie pokazy fontanny multimedialnej zostały wzbogacone o premierowy program przygotowany z okazji jubileuszu 670-lecia miasta. Składa się on z dwóch 15-minutowych części. Pierwsza – zatytułowana "Rzeszowskie opowieści”, w wyjątkowy sposób pokazuje miasto, jego historię a także czasy współczesne oraz osoby z nim związane. Motywem przewodnim drugiej części pokazu jest przyroda.

Najbliższy pokaz specjalny nowego programu odbędzie się 10 sierpnia o godz. 21:00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Interaktywna ciężarówka pełna słodkości odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę do stolicy Podkarpacia przyjedzie Wawel Truck. Interaktywna ciężarówka pełna słodkości zaparkuje przy al. Cieplińskiego podczas Rajdu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

30. Rajd Rzeszowski: Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. Część rzeszowskich ulic oraz odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego do przebudowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Inwestycja ma być dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawi się ponad 400 nowych defibrylatorów AED. Ruszyła akcja #dajemyserce

RZESZÓW. Powstanie również aplikacja na telefon lokalizująca ich położenie.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi w CH Plaza

RZESZÓW. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. 

Rzeszów

Trwa budowa basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. - Jest to jedna z największych inwestycji, które są obecnie prowadzone w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce i miasto Rzeszów wznawiają współpracę promocyjną

RZESZÓW/JASIONKA. Podpisano umowę, dzięki której stolica Podkarpacia znów będzie promowana na podrzeszowskim lotnisku oraz w miastach, do których można dotrzeć z niego bezpośrednio, czyli Warszawie, Gdańsku i Szczecinie.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali innowacyjną piankę poliuretanową

Od kilku lat pianki poliuretanowe cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza w budownictwie. 

Reklama