Rzeszów - Poniedziałek, 06.07.2026
Reklama

Rzeszowski "Medyk" rusza z akcją szkoleń z pierwszej pomocy

Dodano: 22.10.2021 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. CM „Medyk” rusza z akcją szkoleń z przeprowadzania pierwszej pomocy. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dbać o własne zdrowie, będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. prezydent Rzeszowa.
 
CM „Medyk” przeprowadzi łącznie 667 szkoleń, czyli dokładnie tyle, ile lat liczy sobie Rzeszów. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, o godz. 9:00 w Hotelu Prezydenckim. Uczestnicy wydarzenia zostaną m. in. przeszkoleni z użycia defibrylatora. Wysłuchają też prelekcji na temat wpływu sposobu odżywiana się na zdrowie. Prowadzący przypomną również o tym, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto skorzystać z bezpłatnych pakietów badań.

– Zdrowie oraz bezpieczeństwo mieszkańców całego regionu jest dla nas bardzo ważne. Dlatego kładziemy duży nacisk na działania, mające na celu zarówno edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy, jak również budowanie świadomości w zakresie przeciwdziałania groźnym chorobom – mówi dr Stanisław Mazur, Prezes Centrum Medycznego MEDYK.
Reklama
Poza możliwością nauczenia się zasad udzielania pierwszej pomocy, uczestnicy spotkań będą mogli dokonać pomiaru ciśnienia i glukozy z palca czy uzyskać pomoc w uzyskaniu skierowania na badania w ramach programu 40+. Ponadto każda osoba, która uzyskała już skierowanie na badania w ramach programu, będzie mogła je zrealizować podczas wydarzenia. Panie natomiast będą mogły dowiedzieć się, jak wykonać samobadanie piersi. Na miejscu będzie także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19, w tym trzecią dawką, przeznaczoną dla osób powyżej 50. roku życia.

Chętni do udziału w wydarzeniu mogą zapisać się pod numerem tel. 517 194 743 (wew. 4). Bieżące informacje na temat kolejnych spotkań edukacyjnych będzie można znaleźć na stronie CM „Medyk”: https://www.medyk.rzeszow.pl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Żwirowni powstanie osiedle z plażą, promenadą i mini portem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

RZESZÓW. Plaża, molo, strefa spacerowa, wybieg dla psów i mini port – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla „Panorama Kwiatkowskiego”. 112 mieszkań jest już w sprzedaży.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Reklama