Rzeszów - Piątek, 06.03.2026
Reklama

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

Dodano: 14.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum prywatne
fot. Archiwum prywatne

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

XXI Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu odbyły się w dniach 8-10 listopada w Będzinie. W trzydniowych zawodach wzięło udział setki zawodników z najlepszych polskich klubów jak również goście z zagranicy. Startujący w mistrzostwach Mł.asp. Damian Grendys, trenujący w rzeszowskiej akademii Ralph Gracie Poland, został mistrzem Polski w kategorii Master 2 niebieskie pasy 94,3 kg.

To nie jedyny sukces sportowy na koncie rzeszowskiego policjanta. W tegorocznych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowcy w brazylijskim Jiu-jitsu, które odbyły się 7 czerwca 2025 roku, zdobył mistrzostwo Master 1 oraz vice-mistrzostwo Master 2 w kategorii niebieskich pasów 94,3kg.

Reklama

Mł.asp. Damian Grendys rozpoczął pracę w Policji w 2014 roku. Brazylijskie Jiu-jitsu trenuje od 3 lat pod okiem trenera Wojciecha Bąka, który jest Mistrzem Świata z Los Angeles z 2013 roku oraz Vice Mistrzem Świata z Abu Dhabi z 2022 roku, jak również brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Paryżu w 2023 roku.

Damian Grendys pracuje również jako instruktor w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, gdzie prowadzi szkolenia podczas ,których przekazuje swoje umiejętności innym funkcjonariuszom. Szkoli także uczniów szkół ponadpodstawowych w klasach o profilu mundurowym, gdzie wspólnie z asp. Jakubem Jóźwiakiem prowadzą zajęcia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło przekazania Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. W zamian za zamek miasto oddaje na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości tereny przy ul. Dołowej o powierzchni około 1,1 ha.

Rzeszów

Oficjalne inauguracje roku akademickiego na rzeszowskich uczelniach

RZESZÓW. Najwcześniejszą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Rzeszów

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem.

Rzeszów

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty.

Rzeszów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny także w Rzeszowie

RZESZÓW. Manifestacja w Rzeszowie rozpoczęła się o godz. 12.00.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

RZESZÓW. Do końca sezonu 2019 w Banku miało znaleźć się pierwszych 50 rodzin pszczelich.

Rzeszów

Zatrzymano 6 osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich i zoofilskich

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.

Reklama