Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Rzeszowski rajdowiec wystartuje w jednym z najtrudniejszych wyścigów zimowych na świecie

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

Adrian Rzeźnik / fot. Materiały prasowe
Adrian Rzeźnik / fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. 19-letni rzeszowianin Adrian Rzeźnik wraz z pilotem Kamilem Kozdroniem weźmie udział w Arctic Lapland Rally – jednym z najtrudniejszych rajdów zimowych na świecie. Zawody odbędą się w dniach 29–31 stycznia w fińskim Rovaniemi, położonym niemal na kole podbiegunowym.

Rajd liczy ponad 220 kilometrów odcinków specjalnych, prowadzonych po śniegu, wąskich leśnych drogach i częściowo po zmroku. Załogi startujące samochodami Rally2, wyposażonymi w opony z kolcami, osiągają tam bardzo wysokie prędkości.

Dla Adriana Rzeźnika będzie to pierwszy start Skodą Fabią RS Rally2 na luźnej nawierzchni oraz debiut w Finlandii. Zawodnik podkreśla, że udział w rajdzie to cenne doświadczenie i ważny etap przygotowań do sezonu.

- Start w Rally2, czyli kategorię wyżej niż zawsze – trudno o lepszy początek sezonu, wiec jestem bardzo podekscytowany. To mój pierwszy rajd Skodą Fabią RS Rally2 na luźnej nawierzchni, w tym przypadku po śniegu, a także mój pierwszy start w Finlandii, więc przed nami bardzo ciekawe doświadczenie. Kilometrów oesowych jest aż 220, więc Rajd Arktyczny spokojnie mógłby być jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Europy. Odcinki są dość długie, jeden ma aż 32 km - to prawdziwy challenge, ale z Kamilem i zespołem jesteśmy dobrej myśli. Będziemy ciężko pracować, aby przy współpracy z dobrym teamem odpowiednio się przygotować przed sezonem. Start takim autem już w styczniu to na pewno duży handicap - mówił Adrian Rzeźnik.

Reklama

- Ściganie w tym roku zaczynamy wyjątkowo wcześnie. Super, bo nie ma na co czekać i trzeba przepracować zimę. Na Barbórce Święty Mikołaj nie sprezentował nam rezultatu na miarę oczekiwań, więc teraz jedziemy po odwet na jego teren - aż do Rovaniemi w Finlandii. Stawka zapowiada się niezwykle mocno, a wśród zawodników zobaczymy takie nazwiska jak Grönholm, Hirvonen oraz… Rzeźnik - potomków kierowców, którzy przed laty odnosili sukcesy. Przed nami super przygoda, czapki już spakowane! - dodał Kamil Kozdroń.

Arctic Lapland Rally uchodzi za jedną z najbardziej wymagających imprez rajdowych w Europie i bywa wymieniany jako potencjalna runda mistrzostw międzynarodowych. Dla rzeszowskiej załogi będzie to sprawdzian umiejętności w ekstremalnych, zimowych warunkach.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podrabiali banknoty na domowej drukarce. Zatrzymano m.in. 62- i 56-latka

RZESZÓW. Poprosili znajomego o zapłacenie w sklepie podrobionymi pieniędzmi.

Rzeszów

Kolejny przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego i jeszcze wyższe propozycje wykonawców

RZESZÓW. Trwa drugi przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego.

Rzeszów

Zbiórka krwi przy kinie Helios. Będą też bezpłatne badania wzroku i konsultacje dietetyczne

RZESZÓW. Każdy kto przyjdzie 5.06. w godz. 9:00 – 13:00 na parking...

Rzeszów

Chcą zrobić sztuczną rękę sterowaną impulsami z mięśni. Pomóc ma Podkarpackie Centrum Innowacji

RZESZÓW. Przyszli inżynierowie w PCI będą mieć swojego opiekuna oraz nowoczesny sprzęt do badań.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego przyjmującego

RZESZÓW. Belgijski siatkarz związał się z rzeszowskim klubem dwuletnim kontraktem.

Rzeszów

Jutro na Rynku w Rzeszowie happening z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów

RZESZÓW. W programie imprezy zaplanowano m.in. improwizacje taneczne, występy wokalistów oraz specjalne przekąski.

Rzeszów

Kibice pomagają piłkarzom Apklan Resovia Rzeszów w powrocie na stadion przy ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Akcje #CzasWracaćDoDomu zorganizowała Fundacja Pro Resovia.

Rzeszów

Na osiedlu Wilkowyja powstanie nowy Zespół Oświatowo-Wychowawczy?

RZESZÓW. Ratusz ma budowę w planach, jednak obowiązuje kolejność.

Reklama