Rzeszów - Czwartek, 04.12.2025
Reklama

Rzeszowski Rynek zmienia się w Świąteczne Miasteczko. Otwarcie tuż, tuż [ZDJĘCIA]

Dodano: 01.12.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W sercu Rzeszowa trwa budowa Świątecznego Miasteczka. Uroczyste otwarcie połączone z włączeniem świątecznych iluminacji i choinki odbędzie się w najbliższy piątek, 5 grudnia.

Jak co roku, na kilka tygodni rzeszowski Rynek zamieni się w Świąteczne Miasteczko. Na płycie rynku staną drewniane zielone budki z rękodziełem, gastronomią oraz lokalnymi produktami. Jarmark Bożonarodzeniowy otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godz. 13:00 – 21:00 oraz w niedziele w godz. 11:00 – 21:00.

Wśród stałych atrakcji jakie będą dostępne przez cały okres funkcjonowania Miasteczka będą: koło młyńskie i karuzela, szopka bożonarodzeniowa, karuzela retro dla dzieci, HoHo Bar! oraz HoHo BISTRO - z gorącymi napojami i słodkościami, choinka i świąteczne dekoracje, domek Świętego Mikołaja (czynny w dniach 7-28 grudnia) oraz świąteczna ścianka do robienia sobie zdjęć.

Organizatorzy zaplanowali również sporo wydarzeń towarzyszących dla całych rodzin, w tym m.in. Paradę Św. Mikołaja i Mikołajki, świąteczne karaoke i Christmas Party z DJ’em, warsztaty, weekendy tematyczne, koncerty, pokazy, występy wokalne i taneczne na scenie oraz Bajkosfera w Domku Św. Mikołaja.

Reklama

Świąteczne Miasteczko wystartuje 5 grudnia i będzie funkcjonowało do 6 stycznia 2026 roku. Uroczyste otwarcie połączone będzie z włączeniem świątecznych iluminacji i gigantycznej choinki.

Poniżej zdjęcia z budowy Świątecznego Miasteczka, fot. ViC / RESinet.pl. Więcej znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 1 lipca wspólny bilet ZTM i ZG PKS. Umowa podpisana

RZESZÓW. Bilet miesięczny Autobus + Autobus uprawnia do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W środę utrudnienia w ruchu na moście Karpackim

RZESZÓW. W związku z dalszymi pracami przy budowie kładki rowerowej, w środę (23 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, na moście Karpackim) wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Od dziś zakaz parkowania w rejonie ratusza

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wprowadził zakaz parkowania w rejonie rzeszowskiego ratusza. - Teren przy ratuszu ma być przestrzenią publiczną, dla mieszkańców, spacerowiczów - mówi Fijołek.

Rzeszów

Konrad Fijołek zaprzysiężony na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. 21 czerwca w rzeszowskim ratuszu, w obecności radnych i wielu zaproszonych gości, Konrad Fijołek złożył uroczyste ślubowanie. Tuż po zaprzysiężeniu nowy prezydent Rzeszowa spotkał się z mieszkańcami na Rynku.

Rzeszów

Zebrano pierwszy miód z pasieki MPWiK w Rzeszowie

RZESZÓW. Na terenie Zakładu Uzdatniania Wody rzeszowskiego MPWiK od około roku działa pierwsza w Rzeszowie miejska pasieka. 

Rzeszów

W sobotę kolejne utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy

RZESZÓW. W sobotę w godzinach od 7 do 18 zamknięte dla ruchu będą dwa pasy ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, na odcinku od ul. Podwisłocze do ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

W piątek na rzeszowskim Rynku stanie kurtyna wodna

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się upałami, na rzeszowskim Rynku, jak co roku, stanie kurtyna wodna. Wg prognoz IMGW w weekend termometry wskażą ponad 30 stopni.

Rzeszów

W niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Którymi ulicami przejdzie?

RZESZÓW.  W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Na trasie marszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruc

Reklama