Rzeszów - Sobota, 05.07.2025
Reklama

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Od 28 kwietnia 2020 r. mieszkańcy będą mogli oddawać odpady w Punktach Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jednak ze względu na epidemię, będzie to nieco utrudnione.
Na terenie PSZOK-u obsługiwanych będzie jednocześnie maksymalnie dwóch klientów. Pozostali będą musieli czekać „na zewnątrz”. Odpady może dostarczyć tylko i wyłącznie jedna osoba, chyba że rozładunek wymusza obecność dwóch osób.

Osoby przekazujące odpady muszą dostosować się do obecnie panujących ograniczeń, tj. muszą mieć zakryte usta i nos oraz mieć rękawiczki ochronne, w innym przypadku nie będę wpuszczone na teren PSZOK’u.

Pracownicy PSZOK’u będą wskazywali kontenery, do których należy oddać posegregowane odpady, jednak nie będą udzielać żadnej pomocy przy rozładunku. W związku z tym MPGK, prosi klientów „o wcześniejsze przygotowanie posegregowanych odpadów w taki sposób by ich rozładunek czasowo ograniczyć do minimum.

Punkty przy ul. Ciepłowniczej 11 oraz al. gen. W. Sikorskiego 428 czynne są we wtorki, czwartki i soboty w godz. 10:00 – 18:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na pandemię, obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały skromniejszy charakter.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona oświetlenie świąteczne Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę świątecznego oświetlenia w Rzeszowie.

Rzeszów

Czołowe zderzenie w gminie Trzebownisko. Nie żyje 51-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w Łące. W zderzeniu nissana z citroenem, poważnie ranna została kierująca nissanem. Niestety kobieta zmarła w szpitalu.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek pod Rzeszowem. Pieszy potrącony przez dwa auta

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj w nocy w Nowym Borku. 40-letni pieszy został potrącony przez dwa samochody. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

15-latek potrącony na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. 15-letni chłopak został potrącony na przejściu dla pieszych na ul. Podkarpackiej. Ranny nastolatek trafił do szpitala. Sprawcy potrącenia zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Od 9 listopada zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek straży pożarnej w Dworzysku

RZESZÓW. Od 1 listopada 2020 r. rzeszowscy strażacy pełnią służbę na nowej jednostce Nr 3 w Rzeszowie.

Reklama