Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy do przebudowy

Dodano: 17.05.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jedno z najmocniej obciążonych ruchem skrzyżowań w Rzeszowie zostanie przebudowane. W planach jest budowa ronda oraz wiaduktu.

- Przygotowując przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania opieraliśmy się na analizach wykonanych przez naukowców z Politechniki Rzeszowskiej oraz na danych zebranych przez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Na tej podstawie przygotowane zostały założenia przetargu, który został już ogłoszony. Zadaniem firmy, która zostanie wybrana w przetargu, będzie opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy newralgicznego punktu na mapie komunikacyjnej Rzeszowa – skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Zgodnie z założeniami, ma tam powstac rondo. Częścią tej inwestycji ma być także budowa wiaduktu na al. Powstańców Warszawy (kierunek wschód-zachód), nad planowanym rondem. Z analiz wynika, że zastosowanie takich rozwiązań poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu i pomoże rozwiązać problemy komunikacyjne na ul. Kwiatkowskiego. Projekt ma być gotowy jesienią przyszłego roku.
Reklama
Przebudowa skrzyżowania Kwiatkowskiego z Powstańców Warszawy będzie pierwszym etapem wdrażania nowych rozwiązań, które usprawnią skomunikowanie osiedli Drabinianka i Budziwój z rzeszowskim śródmieściem. Drugim będzie przebudowa ulicy Kwiatkowskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów ma już trzecią kładkę rowerową

RZESZÓW. ​Dobre wieści dla rzeszowskich rowerzystów. Od dzisiaj mogą już oni korzystać z nowej rowerowej kładki, która powstała przy moście Narutowicza.

Rzeszów

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

Rzeszów

Oto koncepcja nowego dworca PKS w Rzeszowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Projekt przygotowała pracownia MWM Architekci.

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Reklama