Rzeszów - Sobota, 20.09.2025
Reklama

Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I będzie przebudowane

Dodano: 14.09.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I. We wtorek nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy robót. Powstanie tam m.in. sygnalizacja świetlna.

O przebudowę tego skrzyżowania apelowali do prezydenta Rzeszowa mieszkańcy os. Mieszka I. Wskazywali, że ze względu na brak sygnalizacji świetlnej bardzo ciężko skręcić w lewo z ul. Mieszka I w ul. Lwowską.

Zakres prac, oprócz wspomnianej już budowy świateł, obejmie także zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowę ul. Mieszka I na długości 120 m, w tym budowę chodnika oraz ścieżki pieszo-rowerowej. Częścią tego zadania będzie także: przebudowa ok. 270-metrowego odcinka ul. Lwowskiej, na którym powstaną ścieżki pieszo-rowerowe, przebudowa istniejących zatok autobusowych oraz sieci podziemnych.

Przebudowa skrzyżowania zakończy się latem przyszłego roku. Jej koszt to ponad 5,5 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy trzech linii MPK

​RZESZÓW. Od 1 stycznia nastąpią ograniczenia w kursowaniu trzech linii rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Nowoczesny aparat do USG w Szpitalu Miejskim

RZESZÓW. Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie dysponuje nowym aparatem do USG. To światowej klasy urządzenie pozwalające na bardzo dokładną diagnostykę chorób u leczących się tutaj pacjentek.  

Rzeszów

Trzy rzeszowskie szkoły jeszcze bardziej przyjazne osobom z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Nowe miejsca postojowe, budowa pochylni i przebudowa tych istniejących, montaż balustrad i inne rozwiązania poprawiające dostępność dla osób niepełnosprawnych zostaną wykonane w trzech rzeszowskich szkołach w ramach projektu „Dostępna szkoła”.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie świątecznym?

​RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W pierwszy i w drugi dzień świąt autobusy pojadą wg świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie

RZESZÓW. Trwa zbiórka darów dla Ukrainy organizowana przez Fundację Medyk dla Zdrowia. Potrzebne są m.in. odzież termiczna, koce i śpiwory oraz żywność długoterminowa.

Rzeszów

Lodowisko w Millenium Hall otwarte

​RZESZÓW. Na skwerze Millenium Hall wystartował sezon łyżwiarski. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

"Mobilny urzędnik" pomoże załatwić więcej spraw bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszerzył katalog spraw, które mieszkańcy mogą załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi „Mobilny Urzędnik”.

Reklama